Satılık Tekneler

Soto 40 Dünya Şampiyonası Başladı
30.01.2013 Soto40 Dünya Şampiyonası Başladı

Uluslararası yatçılığın en önemli organizasyonlarından biri olan Soto 40 Dünya Şampiyonası iki gün önce Talcahuano, Şili’de start aldı. Yerel saatle 12.15’te başlayan ilk yarış hafif bir havada gerçekleşti. Kuzeyden 5-10 deniz mili süratle esen rüzgarda Juan Eduardo Reid dümenciliğindeki Mitsubishi teknesi bitiş çizgisini ilk sırada geçti. Sırasıyla Pisco Sour ve Itau tekneleri 2 ve 3. sırayı aldılar. İkinci yarış ise nispeten daha iyi bir rüzgarda yapıldı. Startın hemen ardından Almacenero teknesi yaşadığı bir çarpışma sonrası pruvasında meydana gelen hasar nedeniyle marinaya dönmek zorunda kaldı. Yarış boyunca bütün filoyu arkasına alan Movistar ve Patagonia tekneleri arasındaki mücadele görülmeye değerdi ve Movistar’ın birinciliği ile tamamlandı.

Soto40 Dünya Şampiyonası Başladı

İkinci gün ise yine 8 kt hafif bir havada başladı. Günün ilk yarışını genel klasmanda 9. Sırada bulunan Estampa Delviento ekibi kazandı. İlk yarışın ardından havanın artarak sağanaklarda 15 kt sürati bulmasıyla iki yarış daha yapıldı. Sırasıyla Celfin Capital ve Pisco Sour teknelerinin galibiyetleriyle sonuçlanan bu yarışlar sonrası genel klasman aşağıdaki gibi sıralandı:

Soto40 Dünya Şampiyonası Başladı

Soto40 Dünya Şampiyonası Başladı

Yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder