Satılık Tekneler

Son Şampiyon Oracle Geri Dönüyor
13.02.2013

Son Şampiyon Oracle Geri Dönüyor

Geçtiğimiz yılın 16 Ekim tarihinde, antrenman sırasında devrilen Team Oracle USA'in dev katamaranı AC72, üç buçuk aylık sürenin ardından tamir edilip, San Francisco'da suya indi.

Jimmy Spithill kumandasındaki AC72, San Francisco'da 25 knot'lık rüzgar ve kuvvetli akıntı eşliğinde antrenmanını sürdürürken devrilip ağır hasar görmüştü. AC72'nin yaklaşık 2 milyon dolar değerindeki kanadı onarılamayacak hale gelmiş, direğinde ve gövdesinde de ciddi hasar oluşmuştu. Yaklaşık 12 saat süren operasyonla karaya çekilen dev katamaranın, yeni kanadının Yeni Zellanda'da inşaa edilip onarımların tamamlanması da 3 buçuk ay sürdü.Pazartesi öğlen saatlerinden itibaren yeni kanadı test eden ve çeşitli antrenmanlar gerçekleştiren 11 kişilik Oracle ekibi, bir an önce hızını arttırıp yeni sezona hazırlanmak istiyor. Trimci Rome Kirby, 10-12 knot rüzgarda, verimli bir ilk gün geçirdiklerini söyledi. Yaşanan felaketin üzerine, herşeyi ister istemez büyük titizlikle ve temkinle yaptıklarını, özellikle tekneyi suya indirirken ve donatırken büyük özen gösterdiklerinin altını cizdi.

Oracle Team USA, yeni sezon hazırlıkları kapsamında AC72'yle, her hafta bir kaç kez denize çıkmayı planlıyor. Takımın ikinci AC72 katamaranının yapımı ise devam ediyor.

2013 America's Cup takvimi:

4 Temmuz: Açılış Günü?

5 Temmuz: Filo Yarışları

7 Temmuz-30 Ağustos: Louis Vuitton Cup?

1-4 Eylü: Redbull Youth America’s Cup?

7-21 Eylül: America’s Cup Final Yarışları?

9, 11, 13 Eylül: Superyacht Regatta

Son Şampiyon Oracle Geri DönüyorYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.