Satılık Tekneler

Somali’de Yine Korsan Vakası
24.05.2017 Somali’de Yine Korsan Vakası
Somalili korsanlar İranlı balıkçı gemisini kaçırdı. Dün gerçekleşen olayın ardından yapılan açıklamada, İranlı balıkçı gemisini korsanların daha büyük gemilere saldırabilmek için kaçırdığı bildirildi. Somali valisi yaptığı açıklamada, korsan vakalarında geride kalan sakin zamanlarından ardından yeniden hareketlenmelerin başladığını belirtti. En kısa zamanda önlemlerin arttırılması için çalışmalara başlanacağını söyledi. 

Somali’de Yine Korsan Vakası

Son yıllarda mürettebatlar korsan vakalarından sakınmak için özel güvenlik prosedürünü uyguluyor. Korsanların yer aldığı kıyılara uzak rotalar çiziyor ve bu sayede küçük ve süratli kayıklar kullanan korsanların saldırılarına uğrama riskini düşürüyor. Bu olayla birlikte bu yıl Somali’de gerçekleşen korsan vakası sayısı üçe çıkmış oldu. Bunlardan biri, mürettebatın kendini güvenli odaya kilitlemesiyle başarısız olmuştu. Kaçırılan İranlı balıkçı gemisinin ise olayın gerçekleştiği sularda balık tutma lisansının olmadığı bildirildi.  


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder