Satılık Tekneler

Somali’de Yakıt Tankeri Kaçırıldı
15.03.2017 Somali’de Yakıt Tankeri Kaçırıldı

Afrika’da bir ada olan Komorlar bayraklı yakıt tankeri, Somali sularında korsanlar tarafından kaçırıldı. Somali’nin kuzey sahilinde gerçekleşen korsan olayı sonucunda, gemi ve 8 kişilik mürettebatı rehin alındı. Kaçırılma olayı bugün itibariyle Avrupa Birliği Deniz Kuvvetleri tarafından doğrulandı. 

Somali’de Yakıt Tankeri Kaçırıldı

Aris 13 isimli yakıt tankerini kaçıran korsanların, silahlı olduğu bildirildi. Geminin kaçırılmasından birkaç dakika önce gemiye yaklaşan korsanların, mürettebat tarafından farkedildiği ve telsiz ile yardım çağrısında bulunulduğu belirtildi. 

Gemiden yapılan acil yardım çağrısının ardından, AB NAVFOR (Avrupa Birliği Deniz Kuvvetleri) Djibouti’deki üssünden devriye uçağı kaldırdı ve geminin etrafında uçarak kaptan ile telsiz bağlantısı kurdu. Geminin sahile çekilip rehin alınmasının ardından ise, Londra’da yer alan EU NAVFOR karagahı kaptan ile telefon bağlantısı kurdu ve gemide silahlı korsanların nöbet tuttuğu bilgisini doğruladı. 

Tamamı Sri Lanka vatandaşı olan mürettebatıyla, geminin serbest bırakılması için korsanların fidye talep ettiği bildirildi. Bu olayın AB NAVFOR verilerine göre, 2012’den beri Afrika Burnu civarında gerçekleşen ilk korsan vakası olduğu biliniyor. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.