Satılık Tekneler

Smartphone Demir Tarama Aplikasyonları
12.11.2012
Smartphone Demir Tarama Aplikasyonları
Çoğunlukla teknelerde bulunan demir tarayıcı alarm veren elektronikler, tekneniz belirli bir mesafede taradığı zaman devreye girip alarm vermekte. Peki ya siz karada olduğunuzda demiriniz tarıyorsa? Burada devreye yeni nesil smartphone aplikasyonlar sizin için devreye giriyor.

Smartphone aplikasyonlar, telefonunuzun GPS özelliğini kullanarak tekneniz için belirlemiş olduğunuz güvenli çemberden, teknenizin dışarı çıktığını belirlediğinde devreye girer ve alarm vermeye başlar. Bu aplikasyonları kurmanın en iyi yolu, demir attıktan hemen sonra tekenin pruvasında devreye almak gerekir. Tekneden ayrılırken bu telefonu teknede bırakmanız ve başka bir telefona yönlendirmeniz gerekecek ve bu sayede demiriniz taradığında sms, email veya telefonunuz çalarak kurmuş olduğunuz alarm seklinde uyarı alıyor olacaksınız.

Anchor Alert ($3.99) ve Boat Beacon ($9.99) aplikasyonları, teknenizin görüntüsünü harita üzerinde görüntüleme özeliklerine sahipler. 

Telefonunuzdan bu aplikasyonları çalıştırdığınızda unutmamız gereken şey telefonun GPS'i çalışacağından ötürü pil ömrü oldukça kısalacaktır. O yüzden telefonu şarja takarak tekneden ayrılmanız faydalı olacaktır.

Demir tarama için kullanacağınız birden çok aplikasyon olduğundan bunları kullanmadan önce test etmenizde yarar vardır. Alarm verme özellikleri teknenin konumunu doğru gösteriyor olması ve telefonun pil ömrünü ne kadar kısalttığı önemli kriterlerdir.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder