Satılık Tekneler

Şişme Bot ile Dünya Turu
23.06.2013

Şişme Bot ile Dünya Turu

Bir Vendee Globe yelkencisi, bir Olimpik Şampiyon, bir mühendis ve bir öğrenci bir araya gelerek bu 'çılgın' fikri hayata geçirmeye karar vermişler. Hemde 60 günden kısa bir sürede!

Bu akıl almaz fikrin sahipleri, dümenci George Hunt ve mühendis Phil Martin ile birlikte, Olimpik Şampiyon Amy Williams ve Vendee Globe yelkencisi Steve White, dünyada ilk defa denenecek bu şişme bot ile dünya turunu tamamlayıp, motorlu bir araçla turu en hızlı gerçekleştirenler olma hedefindeler. 24.000 deniz mili olacak rota, Southampton'dan başlayacak ve Gibraltar'da sona erecek. 60 gün 23 saat ve 49 dakikadan daha çabuk olmayı hedefleyen ekip, yol boyunca Hindistan, Singapur, Hawaii ve Meksika dahil toplam 8 noktada yakıt ikmali yapacak.

Şişme Bot ile Dünya Turu

Dünya turu yelkencisi Steve, eski Olimpik atlet Amy, 20 yaşındaki öğrenci George Hunt ve takım mühendisi Phil Martin'in okyanuslardaki mücadelesi, gençlerden oluşan bir ekip tarafından haberi dünyada yaymak ve destek olmak gibi konularda yardım alacak.

Rekor denemesine 2015 Nisan ayında başlamayı hedefleyen ekip, 2013 ve 2014 yılları boyunca sponsor desteğini arttıracağını düşünüyor. Bu zorlu mücadelenin ismi ise 'Global Rib Challange' olacak.


http://www.globalribchallenge.com/#home
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.