Satılık Tekneler

Sirena Marine Pazara Kendi Markası ile Giriyor
09.09.2016 Sirena Marine Pazara Kendi Markası ile Giriyor Sirena Marine, motoryat pazarına tamamen kendilerine ait Sirena Yachts markası ile gireceğini duyurdu. Yelkenli üretimi ile adını tekne pazarında duyuran Sirena Marine, üçüncü faz üretime geçeceğini ve bu aşamanın motoryat serisi olacağını açıkladı.Kısa sürede yepyeni bir ürünü hazırlamak ve sahneye çıkartmak, ancak bu piyasadaki çok az kişinin üstesinden gelebileceği bir konudur. Sirena Marine, uzun yıllar boyunca başarılı yelkenli ve motoryatlar tasarlamış ve üretmiş olmasından edindiği bilgiler ile bu işin üstesinden gelmeyi başardı. Sirena Yachts’ın yeni fazındaki motoryatlar hakkında bilgiler çok gizli tutulmasına rağmen, sadece çok küçük bazı detaylara ulaşıldı. Dünyaca ünlü tasarımcıların tasarladığı ve üretimine kısa sürede başlanacak olan iki model, gelecek yılın ilk aylarında Düsseldorf ve Miami tekne fuarlarında tanıtılacak.

2006 yılında Kıraça Holding tarafından kurulan Sirena Marine’in, bağlı bulunduğu holding uluslararası yat ve otomotiv endüstrilerinde önemli bir üretici durumunda.

SY-56.

İlk olarak dünyaca ünlü İtalyan motoryat üreticisi Azimut - Benetti Grubu ile anlaşma yaparak üretime başlayan Sirena Marine, Azimut - Benetti Grubu ile 2008 yılında ortak girişime dönüşen, bölgede önemli bir yat üreticisi haline geldi. Sirena Marine, 155.000 m² büyüklüğe erişen tesislerinde, 250 adetten fazla motoryat ve yine 100’den fazla yelkenli ile Akdeniz Bölgesinin önemli yat üreticileri arasına girdi.

Sirena Marine, bir sonraki üretim aşamasına, başarılı olacağına inandıkları motoryat pazarında kendi markaları Sirena Yachts olarak devam edecek. Türk tersanenin yeni üretim serisi, yarı klasik yarı deplasman motoryat pazarında 56 feet uzunluktan başlayacak. Yeni modelin özellikle Rusya pazarında çok tutulması bekleniyor.
Uluslararası pazarın en önemli iki tasarımcısı olan, Frers Naval Architecture & Engineering gemi inşa mühendisliği ve dış dekorasyon çalışmalarını üstlenirken, iç dekorasyonunu Spadolini Desgin Studio tasarlamış.

SY-56

Sirena Yachts’ın ilk modeli olacak Sirena 64, benzer büyüklükteki yatlara oranla, sahip olduğu daha büyük yakıt ve su depoları, daha güçlü motorları ile 27 knot maksimum hıza ulaşabiliyor. Ayrıca, muhteşem deniz manzarası ve nefis temiz havası yaşanacak 38 metre kare büyüklüğündeki flybridge, teknenin en önemli karakteristik özelliği olarak tanımlanabilir. Sirena 64, 52 metrekare büyüklüğündeki ana güvertesindeki salonu ve özellikle 24 metrekarelik master kamarası ile, kendi kategorisinde en büyükler arasında yerini alacak. Genel olarak kendi segmentindeki ana rakipleri ile kıyaslandığında, 12 - 16 knot seyir hızı sınıfında, % 30’un üzerinde daha verimli yakıt tüketimine sahip olması bekleniyor. Motoryat, isteğe bağlı olarak konulabilecek jakuzi gibi kendi sınıfına göre benzersiz özelliklerde olacak. Sirena 64 ilk olarak, 2017 Ocak ayında BOOTE - Dusseldorf Boat Show’da sergilenecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.