Satılık Tekneler

Sirena 64’ün Düsseldorf’taki Başarılı Başlangıcı
24.01.2017 Sirena 64’ün Düsseldorf’taki Başarılı Başlangıcı Sirena Yachts tümüyle yepyeni bir motoryat markası olarak, Almanya’daki Boot Dusseldorf fuarının 6. holündeki 42 nolu standında, Sirena 64 yatının dünya prömiyerini gerçekleştirmenin gururunu yaşadı.

Sirena 64

Azuree ve Euphoria yelkenlilerinde başarılı bir üretim süreci ile kendini ispatlayan Sirena Marine, Eylül 2016’da ilan ettiği şekilde Sirena Yachts markası ile motoryat pazarına giriş yaptı. Tersanenin yeni üretimleri 56 feet uzunluktan başlayarak, 100 feet üstüne kadar farklı boyutlardaki yarı deplasman modern - klasik CTP motoryatları piyasaya sunacak.

Sirena 64.

Avrupa’da Sirena 64 ile pazara giriş yapan tersanenin, ilk iki modeli Sirena 64 ve daha küçük modeli Sirena 56 Amerika kıtasındaki ilk fuar katılımlarını ise 2017 yılının Şubat ayında Miami’de gerçekleştirecek. Uluslararası fuarlarda başarılı başlangıçlar yapmayı hedefleyen Sirena Yachts yatlarını iki ünlü tasarım firması tasarladı. Gemi inşa mühendisliği ve dış mekanların tasarımında Frers Naval Architecture & Engineering, iç mekanların tasarımında ise Spadolini Design Studio imzası bulunuyor.

Sirena 64..

Boot Dusseldorf’ta sergilenen “Sirena 64” için tasarımcı German Fers şöyle konuşuyor; “Mükemmel konfor içinde ve büyük pencereleri sayesinde, denizin güzel görünümüyle fazlasıyla doğal ışığı iç mekanlara taşınması sağlanmakta. Müşterilere üç farklı iç mekan yerleşim alternatifi sunuluyor. Gövde tasarımı her üç alternatif için de, İngiltere Southampton’daki Wolfson Unit dalga tanklarında detaylı şekilde test edildi. Bu testlere ek olarak, 1/3 ölçekteki modeller ile denize dayanıklılık testleri başarı ile tamamlandı. Sonucu mu? Düşük sürtünme katsayılı gövdesi ve yüksek hızlarda veya yarı deplasman seyirde, denizden yükselmesi ile elde edilen düşük yakıt tüketimi.. Gövdenin kararlılığı, seyir ve demirde büyük rahatlık sağlayan jiroskopik stabilizatörler ile uyumlu hale getirildi. Sirena Yachts iç dekorasyonunun sorumluğunu üstlenen İç mimar Tommaso Spadolini’nin de aralarında bulunduğu, Sirena Marine ekibi ile birlikte çalışmaktan çok mutluyum. Estetik olarak çekici bir motoryat ortaya çıkarttık. Pekçok denizciye ve ailelerine hitap edeceğine inanıyoruz.” diyor.

Sirena 64,

Serisinin ilk modeli olarak Almanya Düsseldorf’ta tanıtılan Sirena 64, benzeri motoryatlar ile kıyaslandığında sahip olduğu her biri 850 HP gücündeki iki adet CAT C12.9 motor ile 27 knot gibi yüksek bir hıza erişebiliyor. Tersaneden yapılan açıklamada, müşteri talepleri doğrultusunda daha güçlü motorlarında kullanılabilmesi olası.

Genel olarak baktığımızda ise, önemli rakipleri ile karşılaştırmalarda 16 knot seyir hızında % 20 daha verimli olması bekleniyor. En ekonomik seyir hızı olan 10 knot hızda ise, saatte 48 litre tüketim ile yaklaşık 1.000 deniz mili menzile erişebileceği açıklanıyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder