Satılık Tekneler

Sıradışı Süperyat - Star
23.12.2016 Sıradışı Süperyat - Star Lobanov Design and BMT Nigel Gee firmaları öyle bir yat tasarladı ki, bu yıldızı görenlerin hayran kalmaması mümkün değil.

Süperyat - Star

Star ismi verilen bu süperyat; sahip olduğu teknik özelliklerinin yanında muhteşem görünümüyle de dikkat çekiyor.
İlk taslağının bir peçete üzerine çizildiği ve uzun çalışmalar sonucu son şeklinin verildiği Star isimli yatın tasarımı, üç önemli alanı bir araya getirmiş; modern mimari, ürün tasarımı ve spor otomobil tasarımı.

Süperyat - Star.

Star'ın tasarımcısı Igor Lobanow projesini şöyle tanımlıyor; “Star projesinin birincil düşünce, firma marka ajansından Alex Malybaev’in. Alex ve ben yat tasarımları konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuruz. Alex, yat endüstrisinin dışından birisi olarak, tüm yatların birbirine benzediği serzenişinde bulunurdu. Süperyat tasarımlarında modern mimari, ürün tasarımı ve spor otomobil tasarımının etkisinin az olduğunu düşüyorduk. Malybaev düşüncesini ilk önce bir ‘kağıt peçete’ üstüne çizerek, böylesine bir yatın nasıl görüneceğini sordu. Karalamayı ilk gördüğümde çok etkilendim ve derhal çalışmaya başladım. Düşünce gerçekten muhteşemdi, onu gerçeğe dönüştürebileceğimi kanıtlamak istedim.” diyor.

Süperyat - Star..

Konsept tasarımını yayınlayan tasarımcı şirket, yatın 132 metre uzunluğunda ve 60 metre yüksekliğinde olacağını belirtiyor. Tasarımcı Ignor Lobanov’un tasarladığı ve ilhamını yıldızlardan alan, görünümüyle şimdiden yat hayranlarını şaşkına uğratan Star, 500 milyon dolar etiket fiyatı ile piyasada satışa sunulacak.

Süperyat - Star...

Tasarımıyla kompakt bir görüntü sergileyen ve aslen özel yat olarak tasarlanan Star, yine de kapasitesiyle bir yüzen otel gibi. Ignor Lobanov tasarımının 21. yüzyılı çizgileri taşıdığını ve Star’ın denize indikten sonra, yat tasarım konseptini tamamen değiştireceğini savunuyor.

Yüksek manevra kabiliyetine de sahip olacak yat, toplam 325 metrekarelik kamaraları, bir tanesinde deniz altını yaşamının da izlenebileceği 8 adet güvertesi, saatte maksimum 20.7 mil yapabilen hızı ile de dikkat çekiyor.

Süperyat - Star....

Lüks yat Star 14 knot hızda 5.000 deniz milinden fazla menzile erişebilecek. İç mekanlarının toplamı 3.500 metrekareden büyük ve ağırlığı 9.000 groston olacak. Yatta 8 güvertesi arasında rahatlıkla seyahat edebilmek için 4 adet de asansör bulunacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder