Satılık Tekneler

Shaun Carkeek’den 91 Metrelik Tasarım
29.06.2017 Shaun Carkeek’den 91 Metrelik Tasarım Güney Afrikalı tasarımcı Shaun Carkeek, 91 metrelik yelkenli C300 konseptini tanıttı. 

 C300

Yılın Güney Afrikalı Yatçısı ödülünün sahibi olan Shaun Carkeek, dünyanın en büyük kompozit yelkenli yatını inşa etme fikrinin kulislerde konuşulduğunu belirtti. 30 knot üzeri süratlerde seyredebilecek bir tasarım olan C300 konsepti hakkında Carkeek şunları söyledi; ''C300 konseptinin fikri, daha büyük ve sanat eseri niteliğinde bir yelkenli isteyen tekne sahibinden türetildi. Şu anda bu fikrin nasıl hayata geçirilebileceği konusunda dünyanın ileri gelen üreticileriyle iletişim halindeyim.''

Çift direkli C300 konsepti, muazzam boyutlarının ötesinde yüksek performans fikri temelinde geliştirildi. 30 metrelik bir yelkenlinin manevra kabiliyetini sunabilmesi amacıyla konsept, elektrikli içeri girebilen podlarla donatıldı. 

 C300.

8 kişilik misafir kapasitesiyle tasarlanan yelkenli, 15 kişilik mürettebat kapasitesi sunuyor. C300, motor altında 20 knot seyir sürati ve yelken altında 35 knot üzeri süratlere erişebilecek biçimde tasarlandı. 

Dev yelkenlinin dikkat çeken diğer özellikleri ise; kıç güvertedeki servis botu alanı, dışarı katlanarak açılan birden fazla balkon ve üst güvertedeki ayrılmış açık yemek alanıdır. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.