Satılık Tekneler

Selahattin Üldaş’tan 130M Katamaran
22.12.2014 Selahattin Üldaş’tan 130M Katamaran
Selahattin Üldaş’ın sahibi olduğu Türk Yat Tasarım Firması Üldas Design, en son projeleri olan 130 metre uzunluğundaki Katamaran projesinin üstündeki örtüyü kaldırdı. Üldas Design şirketi, projenin çok iyi bilinen bir müşteri için tasarlandığını açıkladı.
Çağın ötesinde bir görünüm ve duyguyu verecek lüks bir tatil beldesi veya otel özelliğindeki yatın uzunluğu 130 metre, genişliği ise 50 metre olacak. Lüks tatil beldesi duygusunu üst güvertedeki çift helikopter pisti, iç ve dış mekanlarda yer alan lüks kaliteli restoranlar, pek çok farklı büyüklükteki yüzme havuzları, konser ve dans alanları, kafeteryalar ve denize cepheli kamaralar bütünlüyor.

Selahattin Üldaş’tan 130M Katamaran

Selahattin Üldaş Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra yat endüstrisi için çalışmaya başlamış, Dünya çapında ünlü bir yat tasarımcısı. Tasarım başarıları dış dizayn, iç dekorasyon, 3 boyutlu modelleme ve canlandırma gibi farklı boyutlarda. Selahattin Üldaş on yılı aşkın süredir yat endüstrisinde, 10 metreden 100 metreye kadar pek çok projede farklı firmaların tasarım ofislerinde tüm süreçler hakkında büyük bir tecrübe edindi. Tasarımlarında katkıları bulunan bazı önemli yat projelerini; Nourah of Riyad 65m. (Yachtley), Africa 45m. (Sunrise Yachts), RedSquare 72m. (Dünya Yachts), Warrior 72m (Dünya Yachts) olarak sıralayabiliriz. Ayrıca Proteksan Turquoise tersanesi için de konsept tasarım danışmanı görev yaptı.  Pro serisi 50 metreden 75 metreye kadar olan yatların tasarımını yaptı. Proteksan’daki görevinden ayrıldıktan sonra 2012 yılında kendi tasarım ofisinin kapılarını açtı. Selahattin Üldaş’ın bundan sonraki amacı yat sahiplerinin vizyonları doğrultusunda kendi hayallerini birleştirerek pek çok farklı konsept yat tasarlamak.

 
Üldaş Tasarım’ın sahibi Selahattin Üldaş, tasarımı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Önden arkaya, aşağıdan yukarıya döngüler oluşturacak bir platform tasarladım. Amacım hem içeriden hem de dışarıdan mega yapı görünümlü bir tatil beldesi elde etmekti.'' dedi. 

Türkiye’deki önemli tersanelerde büyük projelerin tasarımında yer alan Selahattin Üldaş’ın, 130 metre uzunluğundaki konsept yat projesi kendi şirketinin bu boyuttaki ilk projesi.
 
Selahattin Üldaş’ın "Pro 750 Golden" projesi İngiliz iç tasarım dergisi "Design et al" tarafından, 50 metre üstü "Yacht Concept Design” kategorisinde finale kalmış, Uluslararası Yat ve Havacılık sınıfında Birincilik Ödülünü kazanmıştı.
 

Kaynak: http://selahattinuldas.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder