Satılık Tekneler

Sea Ray Quiet Ride- Sessiz Seyirin Sırrı
03.04.2013 Sea Ray Quiet Ride- Sessiz Seyirin Sırrı

 Quiet Ride, gelişmiş mühendislikler ile ses yalıtımı ve titreşim önleyici tekniklerle, gürültüyü kaynağından azaltıyor. Sonradan ekleme veya civatalı tekniklerden uzak, teknelerin yapım aşamasında uygulanan, Sea Ray'in geliştirdiği yeni üretim tekniği olarak hayata geçiriliyor.

Daha önce otomotiv, havacılık ve lüks ev eşyalarında kullanılan ses ve titreşim önleyici bu mühendislik, Sea Ray ile teknelerde de uygulanmaya başlamış oldu. Quiet Ride'ı dört ana başlık halinde ele alırsak: Omni Products Inc. 'in patentli Tuned Transom uygulaması, sesi ve titreşimi absorbe ediyor. Gövdedeki özel iç lamine madde, gövdenin suya çarpmasından ortaya çıkan ses ve titreşimi azaltıyor. Kullanılan etkin mühendislik teknikleri, bütün yardımcı unsurları uygun bir şekilde tekneye ekleniyor. Son olarak da, gövde boyunca monte edilen özel seperasyon, yankı izolasyonuyla gürültüyü hapsediyor ve kokpite erişmesini engelliyor.

Sea Ray Quiet Ride- Sessiz Seyirin SırrıSea Ray Quiet Ride- Sessiz Seyirin Sırrı

Quiet Ride'ın başarısı, Sea Ray'in 250 SLX teknesinde yapılan ölçümlerle kanıtlanmış. 14 farklı kriterde yapılan ölçümler sonucu, bazı kısımlarda 10 desibele varan, ortalama 6.8 desibel gürültünün azaltıldığı, yani %25 ile %50'ye varan ses ve titreşim yalıtımı sağlandığı kanıtlandı.

www.yatvitrini.com/searay.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder