Satılık Tekneler

Sea Ray 510 Sundancer (2013)
30.11.2012 Pod Drive ya da V Drive seçenekleriyle Sea Ray’in yeni Sundancer’ı express cruiser motoryatlar arasında yepyeni bir tavırla öne çıkıyor.

Sea Ray 510 Sundancer (2013)

Yeni Sea Ray 510 Sundancer aşina olduğumuz ataları ile pek benzerlik taşımıyor.  İçeriden bakınca yenilikler daha da belirginleşiyor.  510’un 360 derece camla çevrili salonunun üstü yukarıdan koca bir doz D vitamininin ışımasına izin veren elektrikli açılabilir bir sunroof’a sahip.  
Sea Ray motoryatın bu bölümüne salondan ziyade “güneş odası” adını vermiş.  Bu aydınlık atmosfer kuzine ve oturma alanının (ki Sea Ray bu bölümü salon olarak adlandırmış) bulunduğu alt kabine geçtiğinizde de devam ediyor.  Bu bölümü güneş odası ve kumanda bölümünden ayıran bir tavanın bulunmaması atrium benzeri başüstünden güneşin buraya süzülmesini sağlıyor.  Büyük yan lumbozlar alt kabini daha da aydınlık kılıyor.  Geçmişten hatırladığımız, insanda bir mağaradaymış duygusu yaratan kesintisiz fiberglastan oluşan tekne iç mekanları 510 Sundancer gibi yeni modeller sayesinde tarihe karışıyor.

Sea Ray 510 Sundancer (2013)

İç mekanları aydınlık ve havadar kılmak kuşkusuz önemli bir özellik, ancak doğal olarak çoğumuz denizdeyken zamanımızın büyük bölümünü dış alanlarda geçiriyoruz.  Neyse ki Sea Ray motoryatın bu bölümünü de daha cazip kılmak için oldukça zaman ve çaba harcamış.  Dört basamaklı bir merdivene sahip yüzme platformu adeta devasa boyutlarda, ve kokpit birkaç kişinin yayılabileceği ya da 6 kişinin rahatça oturabileceği bir oturma alanı sunuyor.  Dürüst olmak gerekirse bu tekneyi opsiyonel kokpit ızgarası, buz makinası ve açılır kapanır başüstü gölgeliği seçenekleri olmadan sipariş etmek suç teşkil etmeli.

Sea Ray 510 Sundancer (2013)

Bir Sundancer 510 alırken vaz geçilmemesi gereken bir diğer opsiyon da Zeus pod drive şeçeneği.   Tekne V-drive aktarma sistemiyle de sunuluyor olsa da bu kadar yenilikçi bir tekneyi eskiye ait bir teknolojiyle kullanmak geri adım atmak olacaktır.  Podlar sayesinde tekneyi yan hareket ettirebilir, durduğu yerde 360 derece döndürebilir ve hassas joystick kontrolü ile en dar yerlerde her yöne milimetrik manevralar yapabilirsiniz.  Skyhook adı verilen “elektronik demirleme” sistemiyle pod’ları ve GPS’i kullanarak bir düğmeye basarak teknenizi olduğu yere sabitleyebilme imkanını da unutmamalı.

Sea Ray 510 Sundancer (2013)

Teknenin güven veren vardavelalarla çevrili burun kısmı kişisel güneş bataryalarınızı şarj etmek için devasa bir güneşlenme platformu sunuyor.
Bu noktada teknenin iç alanlarının detaylı bir anlatımı beklenebilir.  Örneğin posturepedik arkalıklı yatağı ve aynalı giysi dolaplarıyla baş suitten ya da queen-size yatağı ve düz ekran televizyonu ile master kamaradan bahsedilmesi gerektiği düşünülebilir.  Ama bu demode bir tavır olurdu.  Neden aşağılarda fazla zaman harcayasınız ki?  Sundancer’ın yeni tasarımıyla mağarada yaşama hissi veren tekne yaşantısı yerini hem içeride hem de dışarıda güneşli ve aydınlık bir yaşantıya bırakıyor.Özellikler:
Boy : 50’10” (15.5 metre)
En: 14’8” (4.47 metre)
Su Kesimi: 2’5”   (1.47 metre)
Deplasman: 19.686 ton
Yakıt Kapasitesi: 1515 litreYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder