Satılık Tekneler

Sea Bubble Paris’te Test Edilecek
07.04.2016 Sea Bubble Paris’te Test Edilecek
Deniz otobüslerinin de yaratıcısı olan tasarımcı denizci Alain Thébault, su üzerinde uçma kabiliyetine sahip bir araç tasarımı konusunda son aşamaya geldi. Bu buluş ve yenilik için Paris şehri, ilk olmaya aday oldu. Yeniliklerin başkenti olarak bilinen Paris’in Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Sea Bubble projesini Seine nehrinde ilk kullanmaya aday oldu.

Sea-Bubble

Yelkenliler ile pek çok dünya rekorunun sahibi olan Fransız yelkenci Alain Thébault, deniz otobüsü fikrinin daha küçük bir modelini, sanki bir Fiat 500 kapsülüne sığdırmış. Dört kişi kapasiteli yeni araç, bir çift motor ve güneş panelleri ile şarj eden bir batarya ile donatılmış olacak. Alain Thébault, yelkenciliğinin yanı sıra tasarımcı olarak, 2009 yılında çift kanatlı deniz aracıyla, 50 mil hızla rekor kıran “l’Hydroptère” projesi ile adını duyurmuştu.

Sea-Bubble-2

Elektrikli, sıfır emisyonlu deniz aracı “kanatlar” üzerinde, nehrin 70 ft üstünde seyir yapacak. Yeni elektrikli deniz taksi Fransa’nın Paris kentini boydan boya kat eden Seine nehrinde test edilece. Tasarımcısı kanatlar üzerinde seyir yapacak teknolojiyi, kaptan olmadan kumanda etmeyi planlıyor. Geleneksel seyir teknolojisi yerine dört kanadı üzerinde oluşan türbülans içinde, kapsül olarak hareket edecek bir teknolojiyle hem çevreyi kirletmeyecek hem de sessizliği ile kimseyi rahatsız etmeyecektir.
 Sea-Bubble-3 Sea Bubble (Deniz Balonu) adı verilen yeni araç, dört bacaklı ya da dört kanatlı bir yapıda olacak ve su üzerinde kanatları sayesinde yükselecek. Diğer taraftan Sea Bubble, sahip olduğu iki elektrik motoru ile saatte 18 kilometre hız yapacak. 

Thébault yaptığı açıklamada, Paris Belediye Başkanı'nın yanı sıra, Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ile özel araç hizmeti sunan Uber firmasının da yeni sürücüsüz projesi ile ilgilendiğini açıkladı. Projedeki ilk araçlar test aşamasında kaptanlarca kullanılacak, ancak sonrasında hızlı bir şekilde sürücüsüz hale dönüştürülecek. Thébault, pek çok yatırımcının destek vermek için sırada beklediği proje ile ilgili, halen bireysel kullanım için 100’den fazla sipariş geldiğini de söyledi. Bireysel kullanım için lüks özelliklere sahip olacak Sea Bubble'ın, satış fiyatının 30.000 Euro civarında olması tahmin ediliyor. 
CO2 emisyonlarını sıfıra indiren ve çevreye saygılı bu araç, özellikle çevre kirliliği ile mücadele edecek şehirler için bir fırsat olacaktır. Trafikten ve hava kirliliğinden bunalan kentler için bir ulaşım alternatifi Sea Bubble ve benzer teknolojiler seçeneği artık karşımızda. Örneğin, Londra ve Hong Kong gibi şehirler, trafik sıkışıklığını önleyecek, çevre kirliliği olmadan yolculuk yapmalarını sağlayacak bu buluştan memnunluk duyabilirler.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.