Satılık Tekneler

Satılık Tekne Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
11.03.2014 Satılık Tekne Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Satılık tekne alırken, alıcının ilk önce karar vermesi gereken konu, alacağı satılık tekne'nin türünü kendi kullanım koşuluna göre belirlemesi olacaktır. Motoryat veya yelkenli, balıkçı teknesi, trawler ve benzeri türlerden kendine göre uygun olanı seçmelidir. Satılık tekne alırken diğer önemli konu ise, alacağı satılık teknenin yenimi yoksa ikinci el tekne mi olacağıdır. Tekne fiyatları sıfır alındıktan sonra çok çabuk değer kaybına uğrayacağı için, ikinci el tekne almakta satılık tekne alacak kişi için düşünülmesi gereken önemli bir husustur.

Satılık tekne almadan önce alınacak olan teknenin markasınında önemi, tekne satışlarında piyasası olması açısından önem arz etmektedir. Bilinen ve servisi olan bir tekneyi satmak, piyasada hiç bulunmayan bir tekneyi satmaktan çok daha kolay olacaktır. Bu markaları hedeflemek ve takip etmek için satılık tekne ilanlarının bulunduğu bir çok internet sitesinden bilgi alınabilinir. Sitemiz yatvitrini.com'da da bulunan ikinci el satılık tekneler ve yeni satılık teknelere'de bakılmasında fayda vardır.

Satılık Tekne Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Satılık tekne almadan önce fikir vermesi açısından her yıl ülkemizde ve yurtdışında gerçekleştirilen Boat Show'lara gidip, katılımcı firmalardan ikinci el veya yeni satılık tekneler hakkında satın alma öncesi ve sonrası ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bunun yanısıra size yakın olan marinalara giderek, aklınızda olan tekneleri suyun üzerinde görme şansınız olur. Hatta marinada görevli olan kaptan veya çalışanlardan tekneler hakkında fikir alabilirsiniz.

Satılık tekne almadan önce, kaç kişi teknede vakit geçireceğiniz, ne amaçla kullanacağınız, hangi tip sularda seyir yapacağınızın önemi oldukça önemlidir. Bütçenizide bu kriterleri göz önüne alarak hazırlamanız gerekmektedir. Bu kriterler doğrultsunda arayacağınız satılık tekne'nin boyu, kamara sayısı, tekne gövde biçimi gibi bir çok dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

Aradığınız satılık tekneyi broker'dan veya tekne sahibinden almadan önce, tekne survey hizmeti veren firmalar ile anlaşıp,  uzman görüşü alarak bir bilirkişi raporu talep edebilirsiniz. Bu sayede alma aşamasına gelmiş olduğunuz satılık tekne'nin, tüm geriye dönük hasar tespiti yapılmış olacaktır. Tekne survey hizmeti veren firma, en detaylı şekilde vereceğiniz ücretin makul olup olmadığını, ileride ekstra maliyet çıkarıp çıkarmayacağını bu survey hizmeti sonrasında size belirtiyor olacaktır.

Satılık Tekne Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular-1

Bulmuş olduğunuz satılık tekne'nin, ileriki zamanda teknenizi büyütmek veya başka marka modele geçmek istediğiniz koşullarda kolay satabileceğiniz bir tekne olması da oldukça önemlidir. Bunun için servis, yedek parça ve distribütörüne ulaşabilinirlik alacağınız satılık tekne için büyük önem taşımaktadır.

Umarız ihtiyaçlarınıza göre aradığınız satılık tekne'yi bir an önce bulur ve denizin mavi sularında en kısa sürede seyire çıkarsınız.


yatvitrini.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder