Satılık Tekneler

Sandy Kasırgasında 65.000 Yat Hasar Gördü;
15.11.2012

BoatUS'in yapmıs oldugu çalışmaya göre Sandy Kasırgası sonrasında hasar oldukça büyük, 65.000 yat'in hasar aldığı ve kaybolduğu kasırgada yatlardaki hasar maliyeti 650 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Sandy Kasırgas

BoatUS sözcüsü Scott Croft'un yapmış olduğu açıklamaya göre en büyük hasar New York, New Jersey ve Connecticut’ta oluştu. New York’ta 32.000 yat, New Jersey'de 25.000 yat, Connecticut’ta ise 2.500 yat'ın zarar görmüş olduğu tespit edildiğini açıkladı.

Sandy Kasırgas

Hasar gören yatların bağlı oldukları marinalardan ve iskelelerden fırtınanın etkisiyle serbest kalıp, yollara , tren raylarına ve evlerin bahçelerine kadar girerek ve bağlı oldukları yerden kurtulamayan yatların ise çoğunun  batması sonucunda bu kadar büyük bir hasarın oluştuğunu bildirdi.

2011 yılında meydana gelen Irene kasırgasında Amerika’daki yatlarda toplam hasar 500 milyon dolar olarak tespit edilmişti.

Kaynak: BoatUS.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder