Satılık Tekneler

San Francisco'da 126 yıllık batık bulundu
24.04.2014 San Francisco'da 126 yıllık batık bulundu

San Francisco,Golden Gate Köprüsü'nün yakınlarında 126 yıllık batık bulundu.

Ahşap bir buharlı gemi batığı San Francisco Körfezi'nde okyanus araştırmacıları tarafından keşfedildi. Kayıtlara göre 1888 Ağustos'unda battığı açıklanan ahşap buharlı gemi, kargo gemileri için harita çıkarma amacıyla görev yapan okyanus araştırmacıları tarafından bulundu. National Oceanic and Atmospheric Administration (Okyanus ve Atmosfer Bakanlığı) ekibi, sonar resimleme ekipmanlarıyla geçtiğimiz Mayıs ayında eriştiği bulguları bu hafta açıkladı. 202 feet boyundaki batık geminin ismi City of Chester. Kayıtlara göre geminin batma sebebi, yoğun sis esnasında Asyalı bir buharlı gemiyle çatışması.

City of Chester 1888

Kaza sırasında 90 kişilik yolcu ve mürettebattan 16'sı hayatını kaybetmiş. Yaşanan bu felaket San Francisco Körfezi'nin en büyük ikinci deniz faciası olarak tarihte yerini almış.

Olay zamanında medyaya Çin gemisi Oceanic'e yoğun eleştiriler yöneltilmış ancak sonrasında Çinli gemi personelinin cesur yardımları sayesinde kurtulan yolcularla bir kutlamaya dönüşmüş.

http://www.huffingtonpost.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.