Satılık Tekneler

Rüzgarsız Yelken Eğitimi
24.02.2016 Rüzgarsız Yelken Eğitimi
Samsun Yelken Kulübü, Türkiye'de çok az yelken kulübünde bulunan deniz simülatörünü bünyesine kattı. Bu sayede sporcular artık denize açılmadan da, denizdeymiş gibi karada yelken eğitimi alabilecek. Samsun Yelken Kulübü’nde, olumsuz hava şartları veya rüzgarsız havalarda da simülasyon sayesinde sporculara eğitim verilebilecek.

Samsun-Yelken-Kulübü

Samsun Yelken Kulübü, Türkiye'de şu anda 10 kulüpte bulunan deniz simülasyonunu ilk kez bünyesine katarak Karadeniz bölgesinde bir başka ilke imza attı. Her yarışmada sporcuların elde ettiği derecelerin ardından hedefini büyüten Samsun Yelken Kulübü, deniz simülasyonu sayesinde sporculara karada da eğitim verecek. Antrenör Ertan Kaya nezaretinde eğitim alan sporcular, olumsuz hava şartları ya da rüzgarsız havalarda yelken kullanmanın temel kurallarını simülasyon sayesinde öğrenebiliyor.

Samsun-Yelken-Kulübü-2

Antrenör Ertan Kaya, "Denize çıkmadan, denizci olunmaz. Samsun Yelken Kulübü olarak çalışmalarımızı zor bir denizde sürdürüyoruz. Rüzgarımız ya çok yüksek, ya çok az. Biz de uluslararası arenada da kullanılan simülasyon aletini kulübümüze kazandırdık. Bu sistemi Türkiye'de kulübüne ilk katanlardan olmak önemli bir durum. Simülatörün bize ne gibi katkılar sağlayacağını ise ilerleyen günlerde anlayacağız. Ben bu sistemin özellikle bu spora yeni başlayanların gelişiminde önemli rol oynayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.