Satılık Tekneler

RuptureSeal Silikon Tıkaçlar
26.02.2014 RuptureSeal Silikon Tıkaçlar

RuptureSeal Silikon Tıkaçlar

Sızdıran bir tankı ya da kopmuş bir gövde bağlantısını tıkamak veya su almakta olan bir gövde çatlağını tamir etmek son derece zor ve sıkıntılı bir iştir.  RuptureSeal peltemsi silikon tıkaçlarıyla bu soruna bir çözüm buluyor.

Tıkaçlar 3 boy ve tipte üretiliyor: 2.5 ve 5 cm. çapında küresel ve 5x15 cm boyutunda dikdörtgen ebatlar mevcut.  Silikon kürelerin içinden ucunda metal bir pim bulunan plastik bir kelepçe geçiyor.  Kullanımda bu pim delik ya da çatlağa sokularak sabitleniyor ve silikon tıkaç sıkıştırılarak delik tıkanıyor.  Plastik kelepçenin uzun olması sayesinde değişik kalınlıklardaki tanklar, bağlantı noktaları ya da gövdelerde kullanım mümkün oluyor.  Bu tıkaçlar sadece geçici tamiratlar için tasarlanmış, çünkü mazot gibi korosif kimyasallarla uzun süren temas silikonun aşınmasına neden oluyor.

“RuptureSeal tıkaçlarını denemek için metal ve plastik malzemede çeşitli boy ve şekillerde delikler oluşturduk.  Daha düzgün deliklerde sızıntıyı kolaylıkla tamamen kestiğini, geniş çatlaklarda yüzeyin düzgün olmadığı durumlarda dahi suyu %100 kesmese de su akışını durdurup ince bir sızıntıya düşürdüğünü gözlemledik.”

 


Pahalı ama kullanışlı

Fiyatın dışında bu silikon tıkaçların bir dezavantajı tek kullanımlık olmaları.  Eğer ilk seferde doğru yerleştirmezseniz deliği kapatmak için ikinci bir şansınız kalmıyor.  Bir panik durumunda bunu tek seferde başarabileceğinizden emin olabilir misiniz?  Ayrıca delik ya da yarık elinizdeki tıkacın boyutlarına uygun olmak zorunda ve pimi de diğer tarafa geçirmeyi başarabilmelisiniz.  Fiberglasta çarpma hasarları genelde temiz bir delikten ziyade katmanlar boyunca genişleyen yarıklar halinde oluşur.

Bu tereddütler bir yana silikon tıkaçlar esneklikleri sayesinde test ettiğimiz muhtelif yüzeylerde uygulandıkları alanın şeklini kolayca aldılar.  Eğer şanslıysanız ve teknenizde oluşan delik bu tıkaçlara uygun  ise bunlar hayatınızı kurtarabilir.  Ancak doğru yere yerleştirilmiş bir minder de birçok gövde deliğinde suyu yeteri kadar keserek size kafanızı toplayıp yardım çağıracak zamanı kazandırabilir.

Fiyatlar: 

1 inç (2.5 cm.) 33.6 Sterlin

2 inç (5 cm.)    57.6 Sterlin

2x6 inç (5x15 cm.)  100.8 Sterlin

www.rupturesealuk.com  

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.