Satılık Tekneler

Royal Yacht Britannia
21.11.2016 Royal Yacht Britannia İngiliz yat tasarım stüdyosu Winch Design, 1997 yılından beri kullanılmayan Royal Yacht Britannia teknesinin özgün tasarımlarını yayımladı. 150 metre uzunluğundaki tasarım, tamamen hizmetten çekilen Kraliyet Yatı anısını yaşatabilmek beklentisiyle yaratıldı.

Royal Yacht Britannia

Tasarımcı Andrew Winch, orijinal Royal Yacht Britannia teknesini canlandırmak ve yeniden yüzen bir elçilik haline getirilmesi, Avam Kamarasındaki tartışmalar sonrasında başlayan kampanyanın sonucunda ortaya çıktı.

Dışişleri sekreteri Boris Johnson’a göre, yeni kraliyet yatına bütçe ayrılması hükümet açısından “bir öncelik bulunmuyor” demesine rağmen, kampanyaya her geçen gün ilgi artıyor. İngiliz Daily Telegraph gazetesine göre, özel yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyum yeni kraliyet yatının maliyet – fayda analizi için, Deloitte tarafından kontrol edilmek üzere, 250.000 pound sözünü verdiler.

Royal Yacht Britannia2

Winch Design stüdyosunun, Royal Yacht Britannia’nın anısını devam ettirmek için ortaya koyduğu tasarım; 19 yıl önce İngiliz İşçi Partisince hurdaya gitmekten son anda kurtulan tarihi yat yenilenmiş olsaydı, bugün nasıl görünürdü düşüncesiyle, oluşturulmuş. 

1953 yılında hizmete giren Royal Yacht Britannia, bir milyon deniz milinden fazla seyir yaparak 968 limana uğramış ve 44 yıl İngiliz Kraliyet ailesine hizmet vermişti. 1994 yılında hizmetten kaldırılan yat, 1997 yılında son yolculuğunu bugün bağlı olduğu Leith limanına doğru yapmıştı. 

Royal Yacht Britannia3

Geminin ortasında oluşturulan muhteşem cam kubbeye ilaveten, kırmızı su kesimi üstündeki denizci laciverti gövde ve beyaz üst yapı, İngiliz bayrağının renklerini kullanarak bir vatanseverlik sergiliyor. Yatın temel özellikleri arasında, geminin kıçındaki helikopter pisti ve merkezdeki fuayeye bağlanan göz alıcı merdivenleri sayılabilir.

Royal Yacht Britannia4

İngiliz Daily Telegraph gazetesinde kampanya sonucunda ortaya çıkan yeni tasarım ile ilgili olarak Andrew Winch; “Royal Yacht Britannia yatının iç tasarımı için belirlediğimiz iç dekorasyon konfigürasyonu alanı, çok farklı amaçlar için kullanma imkanı verecek geniş esneklikte düşündük. İç tasarım İngiliz işçiliği, geleneksel ve çağdaş tasarımın en iyisi ve sade bir vitrin olacak.” diyor. Winch, kraliyet yatının tamamen modern versiyonu olacak yeni yatının üretiminin toplam 100 milyon pounda mal olacağını tahmin ediyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.