Satılık Tekneler

Royal Huisman'dan 48 metrelik "Wisp"
26.02.2014 Royal Huisman'dan 48 metrelik "Wisp"

Royal Huisman'dan 48 metrelik

Ünlü Hollandalı tersane Royal Huisman 393 nolu proje olarak adlandırdığı ancak bundan sonra gerçek ismi olan Wisp adıyla anılacak 48 metre boyundaki yelkenliyi suya indirdi. Klasik tarzdaki bu ihtişamlı yelkenli, tam olarak 156 feet boyunda ve Hoek Design mühendisliği tarafından inşa edildi.

Sahibinin, fazla yatmadan seyir yapması, geniş bir gövdesinin olması ve kaşık şeklinde diye tabir edilen baş yapısının olması gibi isteklerine cevaben inşa edilen Wisp, son derece yumuşak bir seyir keyfi yaşatıyor. Eskitilmiş meşe ve venge kullanılan iç kısmında Rhoades Young imzası var. Geniş tutulan gövde yapısı sayesinde yelkenlinin içinde muazzam boyutlarda salonlar yapılabilinmiş. Yine gövde genişliğindeki ana kabininin yanı sıra misafir ve personel kabinleride alt güvertede mevcut. Sahibinin rahat ve konforlu seyir isteğini sonuna kadar tatmin edebilmek üzere tasarlanan Wisp, üzerindeki yarış donanımı sayesinde sakin ama prestijli birtakım regattalarda da boy gösterebilecek seviyede.

Royal Huisman'dan 48 metrelik

Alice Huisman, henüz suya indirdikleri Wisp hakkında şunları söyledi:

'Wisp, modern bir yelkenli yatın Korint tarzını hala nasıl taşıyabileceğini gösteriyor. Kaliteli tasarımı ve yapısı, okyanus seyirleri kapasitesinin ötesinde konfor ve performansı yaratıyor.'

Royal Huisman'dan 48 metrelik

'Wisp'in deniz testleri ve ekip eğitimi önümüzdeki haftalarda tamamlanacak ve sahibine teslimatı bu bahar aylarında yapılmış olacak.

http://www.royalhuisman.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder