Satılık Tekneler

Royal Huisman'dan 42M "Samurai"
16.04.2014 Royal Huisman'dan 42M "Samurai"

Royal Huisman'dan 42M

Dünyada sektörün öncülerinden olarak kabul gören Royal Huisman tersanesi dev bir projeye imza atıyor. Ünlü 42 metrelik karbon kompozit açıkdeniz yarış yelkenlisi Mari Cha IV, yepyeni bir profile sahip olmaya hazırlanıyor. Tamemen yenilenen yüzüyle dünyaya tanıtılacak olan yelkenlinin ismi 'SAMURAI' olarak değişti.

Tecrübeli bir yatçı olan teknenin yeni sahibi, yarış odaklı teknesine aynı zamanda gezi konforunu da eklemek istiyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkılarak oluşturulan proje kapsamında yeni güverte ve üst yapı ile yepyeni kokpit tasarımı ortaya çıkarıldı. Yapılan tüm tasarımlarda Rhoades Young Design imzası bulunuyor. Yapılan bu 'geliştirme' temalı projenin merkezinde her zaman hafiflik olduğu belirtildi. Yelkenlinin önceki halinde hiç bir iç mekanın olmamasına rağmen tasarlanan yeni iç yaşam alanlarında ağırlığın artmaması için önemli mühendislik çalışmaları yapıldı.

Royal Huisman'dan 42M

SAMURAI'ın yeni halinde en yenilikçi teknik sistemler tercih edildi. Bunlara yüksek hızlı hidrolik vinçler, alarm, görüntüleme, eğlence, navigasyon sistemleri de dahil. Projede herşey hafiflik odaklı olduğundan yukarı çekilen salma yapısı katlanır salmayla değiştirildi. Teknede yepyeni bir renk seçimi yapılırken bakımı kolay olması için tik güverte kaplamaları tercih edildi.

42 metrelik bu dev performans yelkenlisi orijinalinde Philippe Briand ve Greg Elliot tarafından tasarlandı. Mari Cha IV ismiyle JMV Industries tarafından 2003 yılında suya indirildi. 40 knot gibi akıl almaz süratlere erişebilen yelkenli, 2003 yılında Batı'dan Doğu'ya Transatlantik geçişini 7 günden az bir sürede tamamlayarak geçiş rekorunu kırdı. En iyi mesafesi günde 525 deniz mili olarak kayıtlara geçti. 45 metrelik ikiz direği olan yelkenlide 21 adet vinç bulunuyor.

Royal Huisman'dan 42M

SAMURAI ilk olarak 23-26 Nisan tarihlerinde Antibes Yacht Show'da görücüye çıkacak. Daha sonra Monaco Yacht Show ve METS Amsterdam'da sergilenecek.


http://www.royalhuisman.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.