Satılık Tekneler

Royal Huisman Project 400
30.09.2016 Royal Huisman Project 400 Royal Huisman tersanesi, süper bir uskuna yelkenli projesine “Project 400” adı verildiğini duyuruldu. Yelkenli süperyat hakkında kısıtlı bilgi bulunmasına rağmen, eldeki bilgiler yine de çok önemli. Royal Huisman tersanesi yeni bir süper boyutlu uskuna yelkenli için kontrat imzaladı. 81 metre boyunda olacak olan ve üretimi sırasında Project 400 verilecek teknenin, isminin ne olacağı ise henüz belli değil. Yelkenli süperyat tamamlandığında ise, Royal Huisman tersanesinin en büyük yatı olmasının yanı sıra, dünyanın en büyük 10 yelkenlisi arasında yerini alacak.

Project 400

Asyalı bir müşteri için üretildiği duyurulan süperyat için sahibi; “Bana rüyalarımı inşa edin” demiş. Üç direkli yelkenli süperyat, Dykstra Naval Architects firmasının çizim tahtalarında şekillendirilmiş ve ilave Mark Whiteley Design firması da projeye katkıda bulunmuş. Projenin çizimlerinden de görüleceği üzere, oldukça modern çizgilere sahip. Dikey burun ve göz alıcı çok miktardaki pencereleri dikkat çekiyor.

Mark Whiteley Design tarafından şekillendirilen yelkenli yatın iç dekorasyonunda, 12 konuk ve onlara hizmet verecek 13 mürettebat için konaklama yer alıyor. Yelkenli süperyatın dekorasyonu ve genel yerleşimi hakkında henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor.

Project 400.

Tamamıyla alüminyum malzemeden üretilecek olan Royal Huisman Project 400, Northrop & Johnson brokerlik firmasının Asya ofisinden, Bart Kimman tarafından bir Asyalı müşteriye satıldı. Monaco Yacht Show sırasında Royal Huisman tersanesinin düzenlenen basın toplantısında Bart Kimman, yaklaşık 30 yıldır Asya bölgesinde çalıştığını ve yelken deneyimi yaşamak isteyen yat müşterilerine hizmet vermekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Royal Huisman tersanesi de, kısa süre önce üretimine başlanılan süperyattan duydukları mutluluğu belirttiler.

Asyalı yat sahibi, muhtemelen yelkenli ile Asya’nın güneyindeki denizlerde seyir yapacak. Ancak, arzu ederse her türlü deniz koşuluna ve Panamax direk yüksekliğine uygun olarak inşa edilecek yelkenli ile, istediği yere gidebilecek.

Project 400..

Project 400 adı verilen uskuna yelkenlisi, tersanenin Vollenhove kentindeki tesislerinde üretilecek. Yatın 2020 yılında sahibine teslim edilmesi planlanıyor.

Geçen hafta Royal Huisman tersanesi, Dart 65 adı verilen bir süperyat projesini açıklamıştı. Yeni motoryatın gemi inşa projesini Azure Naval Architects ve dış tasarımını ise Winch Design gerçekleştirmişti.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.