Satılık Tekneler

Royal Huisman Ngoni’nin İlk Fotoğrafları Yayınlandı
14.07.2016 Royal Huisman Ngoni’nin İlk Fotoğrafları Yayınlandı 58 metre boy uzunluğuna sahip, Royal Huisman’ın üretmekte olduğu yelkenli süperyat Ngoni’nin ilk fotoğrafları firma tarafından yayınladı. Proje isminde ‘The Beast’ (canavar) olarak bilinen dev yelkenlinin, bu proje ismi sahibinin talepleri sonucu konmuştu. ‘Fin’ tipi salmasının montajı tamamlanmış olan yelkenli, 2017’nin ilkbaharında sahibine teslim edilecek.

Ngoni

Dubois Naval Architects tarafından tasarlanmış olan Ngoni, sahibinin açık talepleri doğrultusunda ortaya çıkarıldı. ‘Bana bir canavar inşa edin’ diye yola çıkan sahibi, özetle kuzu postuna bürünmüş bir kurt istemediğini, her anlamda gücünü yansıtan bir canavara sahip olmak istediğini tam olarak şu kelimelerle açıkça belirtmiş: ‘Süratli yelken seyrinin verdiği heyecanı, tekneden indikten sonra bile hissetmeye devam etmek istiyorum. Bana yenilikçi bir silah, hız ve öfkeli bir tekne tasarlayın.’ 

Ngoni-2

Sonuç olarak ortaya okyanus aşırı seyir yapabilecek kapasitede, en yeni teknolojilerle donatılmak üzere tasarlanmış bir yelkenli süperyat çıkarılmış. Ngoni’nin Rick Baker ile Paul Morgan’ın işbirliğiyle tasarlanan iç mekanı; iki misafir suitiyle tekne sahibi bölümünün ayrıldığı iki ayrı yaşam alanından oluşturulmuş. Tekne sahibi bölümünde kamaranın yanı sıra kendi özel spor salonu, çalışma odası ve buhar banyosu bulunuyor. 

Ngoni-3

Balta burun yapısına sahip gövdesi aluminyumdan üretilmiş. Yenilikçi gövde tasarımı sayesinde Ngoni 17,5 knot sürate çıkabiliyor.

Ngoni, 71 metre boyunda karbon fiber Rondal direkle donatılacak. North Sails’ın Yeni Zelanda’da üreteceği ana yelkeni, square top biçiminde olacak. Katlanabilir salması sayesinde 8,1 metrelik su kesimi 5,3 metreye kadar düşebilecek. 

Ngoni-4

Minimum hava direncine maruz kalacak biçimde tasarlanan burnu, tasarım çalışmalarının ardından rüzgar tünelinde test edilerek geliştirildi ve son halini aldı. Yelkenli süperyat Ngoni’de ayrıca servis teknesi garajı, vinç ve spa havuzu da var. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.