Satılık Tekneler

Rondal’dan yeni süperyat armaları
22.10.2014 Rondal’dan yeni süperyat armaları

Yüksek performanslı özel tasarım süperyat arma üreticisi Rondal, nefes kesen yeni süperyat projelerini açıkladı. Rondal’a gelen son sipariş Dubois Naval Architects’ten 58 metrelik yelkenli süperyat. İlk defa Monaco Yacht Show’da tanıtılan ‘The Beast’, kusursuz performans ortaya koymak amacı çerçevesinde tasarlandı.


Rondal’ın 58 metrelik yelkenli için üreteceği arma; beş gurcatalı 71 metrelik karbon fiber direk ve flat head anayelkeni tutacak olan performans bumbasını içeriyor. Rondal bu projede ek olarak vinçleri, feeder’ları ve güverte hatch’leri ile giriş kısımlarını yapacak. Dubois tasarımı 58 metrelik bu yelkenli süperyatı dünyaca ünlü Royal Huisman üretecek.

58 metrelik Dubois tasarımı ‘The Beast’in haricinde Rondal’a gelen diğer yüksek kaliteli süperyat projelerinin toplamı 300 metrelik arma yüksekliğine denk geliyor. Bunlar:

Royal Huisman’dan klasik yelkenli Dykstra – 37 metre

Perini Navi’den 70 metrelik Ketch C2227 – 73 ve 59 metrelik iki direk

Royal Huisman’dan 43 metrelik Frers performans yelkenlisi – 58 metre direk

Holland Jachtbouw’dan 47 metrelik Tripp Design Performance Sloop

www.rondal.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder