Satılık Tekneler

Rolls-Royce'un Merlin V12'si Aeroboat ile Yeniden Hayat Buluyor
09.05.2013

Rolls-Royce'un Merlin V12'si  Aeroboat ile Yeniden Hayat Buluyor

Süperşarjlı Spitfire Merilin V12 motoru, yeniden yapılarak, şimdilik model halindeki Aeroboat'u 'uçuracak'. Rolls-Royce'un Londra'daki showroom'unda sergilenen Aeroboat'un modeli büyük ilgi görüyor. Claydon Reeves'in ortaklarından tasarımcı Mike Reeves bu mükemmel makineleri gördüğünde, onların kusursuz aluminyum görüntülerinin altındaki mühendisliğin, kendisinin ilgisini çektiğini söyledi. Sözlerine devam eden Reeves, 'Burada sadelik kenarda kalan bir olgu, ben etkileyiciliğin sonucunda aldığım ilham sayesinde, o gece oturup bir-birbuçuk saat içinde genel hatlarını oluşturdum.' dedi.

Rolls-Royce'un Merlin V12'si  Aeroboat ile Yeniden Hayat BuluyorRolls-Royce'un Merlin V12'si  Aeroboat ile Yeniden Hayat Buluyor

Hidroform modellerle başlayıp, Laurent Giles Naval Architects ve Claydon Reeves işbirliğiyle gelişen proje, tamamlanan tasarımıyla istenilen performansa ulaştı. Ortaya çıkan bu yeni V12 motor, ısmarlanan vites kutusu ve çıkış takımlarıyla birleşince, tekneyi 50 knot'un üzerinde süratlere çıkarabilecek bir performans ortaya koydu.

Rolls-Royce'un Merlin V12'si  Aeroboat ile Yeniden Hayat Buluyor

Tamamen karbon fiber olan tekne, sınırlı sayıda 5 veya 10 adet üretilecek. İngiliz hafif ahşap kaplamalar, parlak metaller ve deri ile döşenecek olan Aeroboat'un maliyeti 2.3 ile 3.5 milyon Euro arasında olacak. 7 kişiye kadar yolcu kapasitesine sahip olan Aeroboat'un, Spitfire savaş uçağının iniş takımlarını andıran, sarsıntı önleyicili ön koltukları olacak. Dokunmatik navigasyon sistemleri, analog göstergeleri ve joystik gaz kolu olan bu lüks sürat teknesinin aynı zamanda ufak banyolu, iki kişilik bir kamarasıda olacak.

Rolls-Royce'un Merlin V12'si  Aeroboat ile Yeniden Hayat Buluyor

kaynak:www.dailymail.co.ukYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder