Satılık Tekneler

Rolex Sydney Hobart’da Rekor Gelebilir
27.12.2016 Rolex Sydney Hobart’da Rekor Gelebilir Dünyanın en prestijli handikaplı açıkdeniz yat yarışı olan Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı’nın 2016 versiyonu, tüm hızıyla devam ediyor. Startın üstünden bir günden fazla zaman geçti bile.

Perpetual Loyal

Ön grup, Bass Strait adlı bölgeyi geride bırakırken, yarışın favorilerinden Perpetual Loyal’ın liderliği sürüyor. Tazmanya’daki finiş hattına 170 deniz milinden az mesafesi kalan Perpetual Loyal; 1 gün, 18 saat 23 dakikalık yarış rekorunu egale edebilir. Perpetual Loyal halihazırda, kararlı bir biçimde 20 knot süratle yarışa devam ediyor.

Wild Oats XI

‘Line Honours’ zaferinin en büyük favorisi olan ve son finiş rekorunu elinde bulunduran Wild Oats XI, geçtiğimiz sabah Flinders Adası’nın kuzeydoğu kıyısına yaklaşırken, yaşadığı ciddi salma hasarı sebebiyle yarışı terketti. 8 defa ‘Line Honours’ zaferini kazanan Wild Oats XI, rekorunu geliştirmek için çıktığı start hattında yarışa yavaş bir başlangıç yapsa da kısa süre içinde liderliğe oturmuştu. 

Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı

Şimdi ise Anthony Bell, Loyal teknesinin önceki versiyonuyla 2011’de kazandığı zaferin ikincisini elde etmeye oldukça yakın. Tazmanya’ya en yakın ikinci yat ise, liderin 18 deniz mili gerisinden gelen Jim Delegat’ın Yeni Zelandalı Giacomo’su. Yarışı üçüncü sırada sürdüren bir diğer 70 feet yat ise, Giacomo’nun 10 deniz mili gerisindeki Maserati. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.