Satılık Tekneler

Rolex Sydney Hobart 2014 Yat Yarışı start aldı
26.12.2014 Rolex Sydney Hobart 2014 Yat Yarışı start aldı
2014’ün merakla beklenen en prestijli yat yarışlarından Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı, 118 teknenin katılımıyla start aldı. Cruising Yacht Club Australia ev sahipliğinde start alan, yüzbinlere yakın yelkenseverin takip ettiği büyük yarış sürüyor. Sydney Hobart rekortmeni Wild Oats, bu yıl sekizinci ‘Line Honours’ zaferini kazanmayı hedefliyor. Ancak bu sene rekabet, önceki yıllardan çok daha farklı. Dünya'nın en yeni ve teknolojik olarak en gelişmiş maxi yatı olan Comanche, Wild Oats’un ‘Line Honours’ tacını, finişi ilk geçen tekne olarak alma hesapları yapıyor.

Rolex Sydney Hobart 2014 Yat Yarışı start aldı

Ken Read dümencilğinde yarışan Comanche, Sydney limanında kusursuz bir start aldı. 4 tane 100 feet’lik maxi yatın önde çıktığı startın ardından, Comanche aralarından sıyrılan tekne oldu. İlk şamandırayı rekor süratle dönen Comanche’nin hemen arkasından Wild Oats XI geldi. 

Rolex Sydney Hobart 2014 Yat Yarışı start aldı Rolex Sydney Hobart 2014 Yat Yarışı start aldı

628 deniz mili rotada yarışan filoda, startın 5 saat sonrasında Perpetual Loyal ile Ragamuffin liderliği aldı. Hemen arkalarında Comanche ve Wild Oats yer alıyor. Yaklaşık 25-27 knot arası rüzgarda orsa seyri yapan ekipler, hayli zorlanıyorlar. 

Rolex Sydney Hobart 2014 Yat Yarışı start aldı
 
Kaynak :http://www.rolexsydneyhobart.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.