Satılık Tekneler

Rolex Fastnet Yarışı'na Rekor Katılım
17.08.2015 Rolex Fastnet Yarışı'na Rekor Katılım
Klasikleşmiş 603 deniz mili mesafeli açıkdeniz rotası ile, uluslararası yelken dünyasında hatrı sayılır bir yeri olan Rolex Fastnet yarışı, bu yıl 370 teknenin katılımıyla rekor kırdı. Altı çizilmesi gereken rakamlardan biri de, 4000 yelkencinin yarışta mücadele verecek olması. İngiltere, Cowes’dan start edip Plymouth’da finişi alınacak olan Rolex Fastnet yarışı, müthiş katılımla uluslararası arenada ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu birkez daha kanıtladı. Yarışın startı dün verildi.

Rolex-Fastnet

2001’den beri Rolex ortaklığı ile düzenlenen Rolex Fastnet yarış, bu yıl 90. yılını kutluyor. Royal Ocean Racing Club (RORC) ev sahipliğinde düzenlenen büyük yarış, iddialı yarış yelkenlilerinin katılımıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da üst düzey rekabete sahne oluyor.

rolex-fastnet-2

Jim Clark’ın 100 feet’lik Comanche’si , Rolex Fastnet yarışında yine dümencisi Ken Read komutasında. Comanche’yi yarışta zorlayacak rakipleri ise, Geaorge David’in 88 feet Rambler’ı ve Mike Slade’in 100 feet’lik Leopard’ı olacak. 

Spindrift 2, Musandam-Oman Sail, Phaedeo 3 ve Concise 10, ilk finiş için iddialı olan çok gövdeli teknelerden.


Şuanki hava raporlarına göre hafif havada gerçekleşen yarışta, 2011 senesinde Ian Walker’ın Abu Dhabi’si ile kırdığı 42 saat 39 dakikalık rekorun kırılamayacağını söylemek yanlış olmaz. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder