Satılık Tekneler

Rockstar Köprüye Sıkıştı
04.12.2014 Rockstar Köprüye Sıkıştı
Amerika'da Florida'daki Fort Lauderdale kentinden Miami'ye gitmek üzere yola çıkan 20 milyon dolar değerindeki lüks yat, Kuzey Miami'yi Bay Harbour Island  adaları'na bağlayan köprüye sıkıştı.

Açılır köprünün ayağına çarparak kaza yapan 49 metre uzunluğundaki Rockstar megayatı, köprü üstünden hasar almasına karşın yatta bulunanların burunları bile kanamadı.

Rockstar Köprüye Sıkıştı

2009 yılında denize indirilen Rockstar, dün akşam üzeri saatlerinde Kuzey Miami ile Bay Harbor Islands’ı birbirine bağlayan açılır köprüden geçerken iki römorkör vasıtasıyla çekiliyordu. Alınan bilgilere göre römorkör kaptanları köprünün kaldırılmasını istediler. Ancak köprünün bir ayağı yukarı kalkarken diğerinin neden kalkmadığı veya aşağı indirildiği bilinmiyor. Araştırmayı yapan Sahil Güvenlik birimleri ise şu ana kadar neden çarpışmanın olduğuna dair net bir açıklama yapmadılar. Ancak, fotoğraf ve videolardan açık ve net olarak görülmekte ki, Rockstar’ın sancak tarafında köprü üstünde ciddi bir hasarı bulunuyor. Hasarın, megayatta başka bir hasara da sebep olmuş olabileceği yönünde her hangi bir bilgi bulunmuyor. Kazanının, mekanik veya insan hatası nedeniyle mi olduğu araştırmalar sonrasında belirlenecek. İlk açıklamalarda kazanın römorkör kaptanlarının hatası yönünde olduğu ağırlık kazanıyor.


Rockstar Köprüye Sıkıştı   
Kaza sonrasında incelemeye alınan köprüde tamir çalışmaları devam ederken gecenin ilerleyen saatlerinde Sahil Güvenlik birimleri köprünün tek yönlü olarak açılmasına izin verdiler.

Yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki Rockstar isimli lüks yatta olay sırasında 15 kişi bulunduğu, yatta kimsenin yaralanmadığı bildirildi. Rockstar'ı sadece 1 haftalığına kiralamanın bedelinin de 250 bin dolar olduğu ifade edildi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.