Satılık Tekneler

Roberto Curto’nun 101 Metrelik Konsepti
18.07.2017 Roberto Curto’nun 101 Metrelik Konsepti İtalyan tasarımcı Roberto Curto, şimdiye kadar ortaya çıkardığı en büyük süperyat konseptini tanıttı. 101 metre boyundaki konsept yatın ismi Mauna Kea

Mauna Kea

Aracı firma SuperYachtsMonaco ve gemi inşa mühendisi Mario Grasso’yla işbirliği yaparak, ortaya çıkarttığı yeni konseptinde tasarımcı Curto, çelik ve aluminyum malzeme tercih etti. Fincantieri Yachts’ın ilgisini çeken konsept, müşteri bulunması halinde hayata geçirilecek.

Mauna Kea.

Mauna Kea’nın tasarımında ilk göze çarpan unsur, ana güverteden üst güverteye çıkan iki taraflı merdiven. Ek olarak ana güvertedeki yüzme havuzuna kadar, ön taraftaki helikopter pistinin merdiveniyle birlikte inen su şelalesi de dikkat çekiyor. Bu yukarıdan aşağıya doğru‘eriyen’ tasarım, Hawaii’deki volkanik dağdan gelen Mauna Kea ismini destekleyen başlıca unsur olarak karşımızda. 

Mauna Kea..

12 kişilik misafir konaklama kapasitesi sunan Mauna Kea, 22 kişilik mürettebat kapasitesine sahip. Kendi özel jakuzzisi bulunan tam genişlikteki tekne sahibi kamarası, konsept süperyatın öne çıkan diğer bir niteliği. 

Mauna Kea,

Mauna Kea’nın gövdesi; 16,5 knot sürate çıkabilecek şekilde tasarlandı. Yatın herhangi bir yakıt ikmaline ihtiyaç duymadan, 12 knot süratle katedebileceği mesafe ise 6 bin deniz mili olarak hesaplandı. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder