Satılık Tekneler

Robert Blazejak'ın Yeni Tasarımı
11.10.2016 Robert Blazejak'ın Yeni Tasarımı Robert Blazejak’ın yeni katamaran motoryatının tasarımı oldukça etkileyici, yenilikçi ve mükemmel. Etkileyici tasarımlara dışarıdan baktığımızda, hakkında pek çok şey söylendiğini hepimiz duymuşuzdur. Ancak, onu tam olarak algılamak inşa edildiğinde mümkün olmaktadır. Fakat, bu katamaran motoryat tasarımının orijinalliği, bir tasarım olarak üzerinde konuşmamız için kendisini kanıtlıyor. 

Robert Blazejak'ın Yeni Tasarımı

Bir anda kendisini kabul ettiren bu tasarımın ardında, barındırdığı daha fazla pratik ve tecrübenin sonucunda ortaya konulan farklı düşünce bulunuyor olabilir. Proje, Polonya’da faaliyetlerine devam eden Sunreef Yachts’ın baş tasarımcısı olarak görev yapan, Robert Blazejak imzasını taşıyor. Robert Blazejak, yenilikçiğin baş yapıtı denilebilecek bu projeyi bir katamaran gövde üzerine inşa ederek, konfor, hacim ve hız üçlüsünü en mükemmel şekilde buluşturmuş. Daha önceden gördüğümüz başka katamaran motoryatlarda, örneğin; Evo43’te modüler yapı, Wally 75’te hızlı olabilmek ve Sunreef Power gibi modellerde de geniş hacimler gibi özellikler bulunuyordu. Ancak, tüm özellikler bugüne kadar bir arada olarak hiç bir katamaran motor yatta yanyana gelmemişti.

Robert Blazejak'ın Yeni Tasarımı2

Robert Blazejak, yeni tanıttığı konsept katamaran motoryat hakkında; “Günümüzde herkesin kabul ettiği tasarım formüllerini ben kabul etmek istemiyorum. Her zaman pazarda yeni ürünler için bir boşluk olduğunu da biliyorum ve sektörün nereye doğru gittiğine dair de net görüşlerim bulunuyor. Günümüz modern yat tasarım felsefesi; canlı ve modern tasarımlı, herhangi bir mücadeleye girmeyecek günlük kullanılabilecek tekne, esnek mobilya çözümleri ile akıllı iç tasarım, 40 ila 60 feet arasında değişen büyüklükte olmasıdır. İşte, bunlar en önemli özellikler, inanıyorum ki yat pazarı kısa bir gelecek sonra daha da şekillenecek. Bu pazarda yeni tasarımın büyük potansiyeli olacağına inanıyorum.” diyor.

Robert Blazejak'ın Yeni Tasarımı3  2002 yılında kurulan Sunreef Yachts, hem yelkenli hem de motoryat olarak dünyanın en başarılı katamaran tekne üreticisi şeklinde kabul edilmekte ve Robert Blazejak, katamaran konusunda dahi tasarımcı olarak bilinmektedir. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder