Satılık Tekneler

Rıza Tansu'nun ''Sexy Fish'' Süperyatı Ödül Aldı
13.02.2017 Rıza Tansu'nun ''Sexy Fish'' Süperyatı Ödül Aldı Ünlü Türk yat tasarımcısı Rıza Tansu’nun tasarlayıp ürettiği Sexy Fish yatı, “Showboats Design Awards 2017” töreninde 500 gros ton altındaki en iyi iç yerleşim ve tasarım kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Sexy Fish'e rahatlık, saflık ve sadelik büyük ödülü kazandırdı.

Sexy Fish

“Best Interior Layout & Design - Motor Yacht below 500GT” ödülünü kazanan 39,3 metre (128.94ft ) uzunluğundaki Sexy Fish, Tansu Yachts tarafından 2016 yılında denize indirilerek teslim edilmişti. Tansu Yachts ve Rıza Tansu’ya ödül kazandıran 'Sexy Fish', Tansu Yachts’ın İstanbul Tuzla’daki tersanesinde üretilmişti.

Sexy Fish.

Sexy Fish'in yerleşimi ve iç dekorasyonundaki çizgisi, Tansu Yachts’ın daha önce ürettiği 35,2 metrelik Ceylan ve 36,4 metrelik Preference yatlarının takipçisi denilebilir. Tasarımcı Rıza Tansu bu yatta bir adım daha da ileri giderek, üst güvertedeki açık bar ve kaptan köşkünün de bulunduğu alana, hizmeti kolaylaştırabilmek için ana güvertenin ortasına bir merdiven sütunu eklemiş. Bu alan sürgülü tavan ve kanatlı yan paneller ile, açık veya arzu edildiğinde kapalı bir alan olarak kullanılabiliyor. Geniş ve uzun doğal ahşap zemin kaplaması, üzerindeki yataklar ve dolaplar ile kamaralardaki yuvarlak pervazların hoş uyumunun sağladığı huzurlu ortam, jüri üyelerini fazlasıyla etkilemiş. İç mekânların şekilleri ve sabit mobilyalar ile, yatın dış tasarımı ve profiline de uyum sağlanmış.

Sexy Fish..

Sexy Fish, 10 konuğunu sahip olduğu 5 kamarasında büyük bir konforla ağırlayacak şekilde tasarlanmış. Konukları için bir master süit, 2 çift kişilik kamara ve 2 adet de ikiz yataklı kamara bulunuyor. Yatta görev yapacak 7 mürettebat için de konaklama imkânı oluşturulmuş.

Sexy Fish...

Çelik gövdeli, ahşap üst yapılı ve tik güverteli yarı deplasman motoryatta, sallanmayı azaltarak daha yumuşak, daha keyifli bir seyir deneyimi yaşatacak ultra modern dengeleme sistemi bulunuyor.

Sexy Fish.... Sexy Fish.....

Her biri 1.450 HP gücündeki 2 adet Caterpillar (C32) dizel motorlar ile donatılan yatta ,ikiz pervaneler kullanılmış. Sexy Fish, 16 knot en üst hızı ve 12,5 knot seyir hızına sahip. 12 knot hızda 48.000 litrelik yakıt tankı ile 3.500 deniz mili menzile erişebiliyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.