Satılık Tekneler

Riverbreeze Sports 35 Elektrikli Tekne
14.10.2016 Riverbreeze Sports 35 Elektrikli Tekne McLaren'in tasarım patronu Frank Stephenson Mini Cooper, Fiat 500, Ferrari F430 ve McLaren P1 gibi otomobil dünyasının simgesel ürünlerine imza attıktan sonra, şimdi de yeteneklerini yatçılık dünyasında sergiliyor ve şimdiye kadar denizlerde gördüğümüz en harika görünümlü elektrikli tekne ile karşımıza çıkıyor.

Riverbreeze Sports 35

31 foot uzunluğundaki Riverbreeze Sports 35 elektrikli tekne, su üzerinde elektrikli motoru ile doğal ortamın içinde sessizce ancak hızla bir balerin güzelliğinde ilerliyor. Londra’nın 35 mil batısında  Henley-on-Thames’deki evinde geliştirdiği yeni ahşap gövdeli nehir teknesi, ünlü tasarımcının daha önce içinde Dodge Viper V-10 motor bulunan teknesinden çok farklı.

Riverbreeze Sports 352

Yeni teknesi için Frank Stephenson; “Fiberglas tekneler güzel “Tupperware” (saklama kapları), ama hiç de cazip görünümlü değiller. Herkes bir plastik kabuğa sahip olabilir, hatta bir süperyat bile olabilir ama içinde romantizm olmaz. Ahşap tekneler ise daha uzun süre yaşıyorlar, daha güzel kokuyorlar, kendinizi daha güzel hissettiriyorlar ve her birinin ayrı bir karakteri bulunuyor.” diyor.

Riverbreeze Sports 353

Stephenson tasarımı ince çizgiye sahip süperstar elektrikli teknesi için sözlerini şöyle sürdürdü; “Ünlü İtalyan teknesi Riva’ların genlerine sahip, ancak daha uzatılmış, gerilmiş, çok daha fazla hareketli ve etkileyici oldu. Bu modelin üretim aşamalarında çalışanların hoşuna gidecek, işlerini kolaylaştıracak özellikleri düşündüm. Harika işçilik sonrasında ortaya gerçekten çok özel bir ürün çıkıyor.” 

Benzin canavarı V-8 veya V-12 motorlar yerine, Stephenson yeni teknesinde güç ünitesi olarak torpido şekilli 4,2 kW gücünde elektrik motoruna yer veriyor. Motor gücünü, 14,7 kW - saat depolama kapasiteli, 8 adet 12 V Varta deniz aküsünün, sekiz saatte şart etmesiyle elde ediyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.