Satılık Tekneler

Riva, Ferrari Formula 1 Sponsoru Oldu
09.03.2016 Riva, Ferrari Formula 1 Sponsoru Oldu
Ferretti Gruop’un ünlü markası Riva, 2016'da Formula 1 otomobil yarışlarında, Scuderia Ferrari takımının sponsorları arasında yer alacak. Süperyat üreticisi Riva, Ferrari’nin Formula 1 yarış takımı sponsorluğuna sezon başlangıcı olan 20 Mart’taki Melbourne yarışı ile başlayacak.

Riva

Riva’dan yapılan açıklamaya göre, Riva logosu takımın her iki sürücüsünün kaskları üzerine yerleştirilecek. Scuderia Ferrari'nin Formula 1 takımı pilotları Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen’in kasklarında, bu yıl Riva logosunu göreceğiz.İki İtalyan ikonu arasında sponsorluk sözleşmesi geçtiğimiz günlerde imzalandı. İmzalama, Ferrari’nin Marinello’daki test merkezinde, 2016 Dünya Şampiyonasında kullanılacak olan yeni aracı SF16-H modelinin tanıtımında duyuruldu.

Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi sponsorluk sözleşmesi hakkında; “Keyifli denizciliğin ve tekneciliğin bir ikonu olan Riva markası, sıra dışı Formula 1 takımının birlikteliği sayesinde bir başka efsane ile buluşuyor. Birisi Formula 1 pistlerinde yarışıyor, diğeri ise dünya denizlerini dolaşıyor.” dedi.

Riva ve Scuderia Ferrari arasındaki özel işbirliği, tüm dünyadaki motor sporları ve denizcilik meraklıları tarafından, yarış, sürat teknesi konularında teknolojik yenilik ve stil ikonlarını birleştirdiğinden dolayı heyecanla karşılandı.

Formula 1-

Her iki marka arasındaki sponsorluğun süresi için yapılan açıklamaya göre; 2016 Dünya Formula 1 Şampiyonası Melbourne’deki Rolex Avustralya Grand Prix ile başlayacağı Formula 1 tarihinin en uzun sezonu olan 20 yarış haftası sonrasında, 27 Kasım tarihinde Abu Dabi’deki Etihad Airways Grand Prix ile sona erecek.

Duyurulan işbirliği iki ünlü İtalyan markası arasındaki ilk birliktelik değil. 1990’lı yıllarda pek çok adet Riva Ferrari 32 sürat teknesi üretilmişti. Gelecek Mayıs ayında 1990 model Riva Ferrari 32 sürat teknesi, Monaco’da Sotheby tarafından bir açık arttırmada satışa çıkacak. Teknenin tahmini olarak 180.000 Euro fiyatla satılması bekleniliyor.

Formula 1--

Bir başka özel bağ ise, Formula 1 ile yatlar arasındaki ilişkidir. Bu bağın en iyi görüntüleri, tabii ki Monaco Grand Prix’de gözler önüne çıkacaktır. Monaco Grand Prix’de Formula 1 yarış otomobilleri ile yatların nerede ise yan yana görüntüleri, bu işbirliğinin en güzel anları olacaktır.

Sponsorluk duyurusu ile birlikte tanıtımı yapılan Ferrari’nin yeni aracı, yenilenmiş ön burun, daha inceltilmiş bir gövde yapısı ve geçen sezona göre tamamen farklı bir aerodinamik profile sahip. Konunun uzmanlarına göre yeni araç ile Ferrari, geçtiğimiz yıl hükümdarlığını ilan eden Mercedes ile başa çıkabilecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder