Satılık Tekneler

Riva 76’ Bahamas
09.01.2017 Riva 76’ Bahamas Riva Yachts, yeni 76 feet uzunluğundaki motoryatının, üretim serisine eklendiğini duyurdu. Yeni Riva 76’ Bahamas, belki de dünyanın en büyük, en zarif spor motoryatı olarak tanımlanabilir.

Riva 76’ Bahamas

Muazzam kokpiti, benzer 76 feet kurvaziyerlerden çok daha ileriye konumlandırılarak yatta üç farklı bölüm oluşturulmuş. Ön bölümünde, dümen ile kumanda sistemleri, bir L-şekilli salon ile açık hava barı bir kemer ile çevrilidir. Orta kokpitte 3 kişinin rahatça oturabileceği geniş bir koltuk bulunuyor. Kıç bölümde ise, denize erişimi sağlayan geniş bir yüzme platformu konumlandırılmış. Motoryatın pruvasına, üstü açılan bir başka oturma grubu yerleştirilmiş. Motoryatta toplam 16 konuğa konforlu bir deniz seyri sunuluyor.

Riva 76’ Bahamas.

Riva 76’ Bahamas'ın iç mekanlarında üç büyük yatak odası, hepsinin kendine ait özel banyo ve tuvaleti bulunuyor. Ayrıca, baş bölümde mürettebat için kendi banyosu ile beraber bir başka kamara daha düşünülmüş.

Riva 76’ Bahamas..

Riva Yachts bu motoryatında da, C-Top olarak adlandırdığı patentli tente sistemini kullanıyor. C-Top tente sistemi, geçen yıl üretimi sırasında 88 Miami olarak duyurulan, daha sonra Riva 88 Florida ismini alan motoryatta ilk kez kullanılmıştı. C-Top motoryat coupe modunda iken, tavan tentesi (hard top) burundaki oturma grubunun üstünü doğru kayarak bu bölümü kapatıyor.

Riva 76’ Bahamas...

23,25 metre uzunluğundaki Riva 76’ Bahamas, Riva ailesindeki diğer “normal” coupe modellerden ilham alıyor. Bunlar, geçen yıl ilkbaharda tanıtılan 88 Domino Super ve 2015 yılında tanıtılan Riva 76 Perseo. Aslında, ilk bakışta Riva 76 Bahamas, Riva 76 Perseo gibi görünebilir. Çünkü Bahamas'da aynı gövde tasarımı ve teknik platform kullanıyor. Her iki model de, Ferretti Grubu’nun kendi tasarım ve mühendislik departmanlarının, Officina Italiana Design işbirliğinde çizim masalarında şekillendirilmiş.Tüm Riva motoryatlarında olduğu gibi, Riva 76’ Bahamas'ın en önemli özelliklerinden birisi hızı olacak. Motoryat gücünü ikiz 1.550 beygirlik MAN V12 motorlardan alacak ve maksimum 32 knot hıza erişebilecek. Zarif motoryat, oldukça yüksek sayılan 28 knot seyir hızında konuklarını büyük bir konfor ile ağırlayacak. 1,98 metre su kesimi olan yatın menzili ise, 215 deniz mili olarak tanımlanıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.