Satılık Tekneler

Rio’yu Avustralya Domine Etti
23.08.2016 Rio’yu Avustralya Domine Etti Madalyalara göre ağırlıklı puanlama sisteminde Avustralya, 2016 Rio de Janeiro Olimpik Yelken’de en başarılı ülke oldu. Bir altın ve üç gümüş madalya kazanan Avustralya, en yakın rakipleri Büyük Britanya ve Yeni Zelanda’yı geride bıraktı.

2016 Rio de Janeiro Olimpik Yelken

Altın madalyanın 3, gümüş madalyanın 2 ve bronz madalyanın 1 puan aldığı ağırlıklı puanlama sisteminde, Avustralya yelkende 9 puanla en üst sırada yer aldı. 8'er puan alan İngilizler ve Yeni Zelandalılar arasındaki eşitliği, 2 altın alan İngilizler’in 1 altın kazanan Yeni Zelanda’nın önüne çıkması bozmuş oldu. 

Yelkende sadece 2 altın madalya kazanan Hollanda ise dördüncü sırada kaldı. 

Weymouth’da düzenlenen 2012 Olimpiyat Oyunları’nda, yelkende yine Avustralya öne çıkmıştı. Ağırlıklı puanlama tablosunda Büyük Britanya ile eşit puanda kalan Avustralya, 3 altın madalyasıyla İngilizler’in önüne geçmişti. 

2016 Rio de Janeiro Olimpik Yelken.

2012 Weymouth Olimpiyatları’nda 15 ülke yelken dalında madalya kazanmıştı. Bu yıl ise Rio’da 17 farklı ülke madalya kazandı. 

2012 yılında ağırlıklı puanlama tablosuna göre yelkende beşinci olan Yeni Zelanda, geçtiğimiz hafta sona eren Rio Olimpiyat Oyunları’nda bu tabloda üçüncü olarak önemli bir adım atmış oldu. 

Ağırlıklı puan tablosu:

puan tablosu
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder