Satılık Tekneler

Richard Mason- Kadın Ekibi Team SCA
10.11.2013 Richard Mason- Kadın Ekibi Team SCA

Richard Mason- Kadın Ekibi Team SCA

Üst üste dört Volvo Ocean Race’e katılan Richard Mason, tümüyle kadın yelkencilerden oluşan Team SCA’nın kara ekibinin başına geçti. Yeni Zelandalı yelkenci Richard Mason, 2011-12 yıllarında Team Sanya’nın tekne kaptanlığını yapmıştı. Kendisinin ilk kara görevi olacak olan Team SCA kara ekibi menajerliğini, Lanzarote’de bulunan takım üssünde yapacak.

Avusturalya’da doğan, Yeni Zelanda’da büyüyen ve İsveç’te yaşayan 39 yaşındaki tecrübeli yelkenci, üstlendiği yeni görevi hakkında açıklamalarda bulundu:

‘Önümüzdeki Volvo yarışı için Team SCA’ya katıldığım için çok heyecanlıyım. Kara ekibini yönetecek olmak benim için yepyeni bir macera olacak. Volvo Ocean 65’I meydana getiren teknolojilerin içerisinde muhteşem insanlarla birlikte çalışma fırsatı, harikulade bir fırsat.’ dedi.

Team SCA, şuanda one-design (tek tip) tekneleriyle, yarışacağı kesinleşmiş 7 ekip elemanıyla birlikte antrenmanlarını sürdürüyor.

Ekibin direktörü Richard Brisius, ‘SCA, tümüyle kadınlardan oluşan ve genel olarak az tecrübeli bir ekiple bu işe soyunarak çok önemli bir mücadeleye girdi. Bu nitelikteki ekibimizin karadan alacağı desteğin hayli terübeli ve motive olması çok önemli.’ dedi.

Son olarak, karada kuru kalacak olmanın mutluluğundan bahseden Mason, ‘Yıllardan beri bizi denizdeyken destekleyen kara ekiplerine büyük bir saygı duydum. Şimdi bu ekibin bir parçası olacak olmak beni çok heyecanlandırıyor.’ olarak yorumladı.

Richard Mason- Kadın Ekibi Team SCA

www.volvooceanrace.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.