Satılık Tekneler

Reckmann Ürünleri CNR Avrasya Boat Show'da
13.02.2016 Reckmann Ürünleri CNR Avrasya Boat Show'da
Reckmann, modern gezi ve yarış yelkenlileri için dünyanın önde gelen tasarımcı, danışman ve tersaneleriyle işbirliği yaparak özel ürün yelpazesini en ileri seviyelere taşıdı. ‘Floating tack’ adlı orsa yakası, kaningam sistemi ile ön yelkenin orsa yakası tansiyonu, furling sisteminin halatları ayrılmadan ayarlanabiliyor. Bu yenilikçi sistem, Reckmann’ın yelken sarma sistemi avantajlarının en temeli olarak göze çarpıyor. Reckmann’ın aynı zamanda staysail, code zero ve baş ıstralya sarma sistemleri yelpazesi de oldukça geniş.

reckmann

Manuel sistemler

Reckmann’ın manuel yelken sarma sistemleri, 30 ile 90 feet yelkenliler için tasarlanıyor. Standart, karbon, maxJ ve ‘soft luff’ yumuşak orsa yakası şeklinde dört ayrı model olarak piyasada yer alıyor. 

Standart:

RS2000 paslanmaz çelik sarma sistemi; uzun ömürlü, sarma işlemini kolaylıkla yapan ve stoklarda çokça depolanan bir sistem. 

Karbon:

65 feet boy uzunluğuna kadar yelkenliler için RC30/40 ve 45 feet’e kadar olan yelkenliler için RS3000 olarak iki farklı karbon sarma sistemi mevcut. Bu karbon model, başta Club Swan 42 yatı için tasarlanmış.

MaxJ:

Baş ıstralya bağlantısını olabildiğince öne taşıma amacını karşılayan maxJ sarma sistemi, J ölçüsünü en üste taşıyor. Konik dişliye sahip olan küçük vites kutusu yatay şekilde, güvertenin altına konumlandırılıyor. 

Soft luff:

Soft luff sistemi, RS2000 sarma sisteminin modifiyeli hali. Sistemde yelken kablo üzerine sarılıyor. Sarma sisteminin altında mandar kilidi sistemi sayesinde, yakadaki tansiyonu ayarlamak mümkün oluyor.

reckmann-2 reckmann-3

Elektrikli Sistemler

Elektrikli sarma sistemleri 80 feet yatlara kadar kullanılıyor. 

Standart:

Standart EF90 sarma sistemi, aluminyum ve karbon folyolar ile geliyor.

Soft luff:

Soft luff sarma sistemi, CZ8te stay sail yelkenler için tasarlanmış. Sistem açılı şekli sayesinde, dar başüstü veya bowsprit’ler üzerine de takılabiliyor. 

Under deck:

Elektrikli sarma sistemi serisinde UD3se en yeni teknoloji. Güverte altına monte edilen ünite, hidrolik sistemlerin tüm özelliklerini kullanıcıya sunuyor. 

Hidrolik Sistemler

Reckmann’ın çoğu sarma sistemi hidrolik serisinde yer alıyor. Hidrolik standart ve soft luff sarma sistemleri, 40 ile 200 feet arası yatlar için tasarlanıyor.

Standart modeli şimdi RF90 serisiyle yelpaze genişletiyor. RF90-7.5 süperyat sarma sistemi, entegre yük sensörü ve mandar kilidi sistemiyle tansiyon ayarlama özelliklerini barındırıyor. Daha bir çok yeniliğe sahip olan bu süperyat sarma sistemi 2009’da Süperyat Ödülü’ne layık görüldü. S9.5 karbon folyo serisi ise 40 bin Nm torka dayanıklı bir ürün. 

Soft luff staysail

Stay sail yelkenler için tasarlanan bu sarma sistemi, 8 ile 64 ton arası yüklere dayanacak modeller ile piyasada. Tek bir ünitede farklı stay tansiyonları ve sarma sistemi kombinasyonu sunan bu sistem, aluminyum ve kompozit güvertelere kolaylıkla takılabilir.

Soft luff code zero furler

Code zero yelkenler için tasarlanan bu hidrolik sarma sistemi, 8 ile 64 ton yüklere kadar çalışacak model yelpazesiyle piyasada. Bu sistem 2’ye 1 mandar bağlantısı ile donatılabiliyor. Paslanmaz çelik ile sermaik ve titanyum parçalarla üretilen sistem oldukça hafif bir yapıya sahip. 
Reckmann, Southern Spars, Gori, Sparcraft, Karver, Nomen markalarımızın hem ürünlerini görmek  hemde firmaların temsilcileri ile görüşme fırsatı için; CNR Avrasya Boat Show’da  Hall 6- C07, UTL Skiper standımızda sizleri görmekten mutluluk duyacağız.

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85
www.skiper.orgYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder