Satılık Tekneler

RC44 Virgin Gorda Cup 2015 Şampiyonu Team Nika Oldu.
01.12.2015 RC44 Virgin Gorda Cup 2015 Şampiyonu Team Nika Oldu.
RC44’lerin 2015 sezonunda, son ayak geride kaldı. RC44 Virgin Gorda Cup, hem yarış haftası sonuçları hemde tüm sezonun genel klasmanı açısından nefesleri kesti. 4 gün süren yarış haftasının galibi, İsveçli Artemis Racing ekibi olurken, 2015 sezonu şampiyonu Team Nika oldu. Bronenosec Sailing Team ise Team Nika ile aynı puanda sezonu tamamladı. Ancak matematiksel hesaplar sonucunda eşitlik bozuldu ve 2015 şampiyonu Team Nika olmuş oldu.

artemis-team

2012’den beri ilk kez bir ayak zaferine ulaşan Artemis Racing, 12 ekibin yer aldığı sezonun genel klasmanında ise 6. sırada kaldı.

44 feet’lik bu tek tip yarış yelkenlilerinin kapışmasında herkesin gözü, sezonu domine eden ikili Team Nika ve Bronenosec Sailing Team’de idi. RC44 Virgin Gorda Cup başlamadan önce filo yarışları klasmanında, ikiliyi sadece bir puanlık fark ayırıyordu. Lider Team Nika, Vladimir Liubomirov’un Bronenosec’ine geçildiği takdirde sezon şampiyonluğundan olabilirdi. Nitekim geçildi de ancak; Bronenosec’in haftayı üçüncü, Team Nika’nın ise hemen arkasında dördüncü bitirmesi yani araya başka bir teknenin girmemesi, filo yarışları sezonu genel klasmanında puan eşitliği ile sonuçlandı. Bu eşitlik, RC44 Cascais Dünya Şampiyonası’nda Team Nika’nın daha iyi bir derece elde etmesi sebebiyle, onların lehine bozuldu ve 2015 RC44 Filo Yarışları Şampiyonu Team Nika oldu.

team-nika

RC44 yarış haftalarında, filo yarışlarının başlamasından önce gerçekleştirilen ‘match race’ yarışlarında ise, sezonun galibi Bronenosec Sailing Team oldu. Bu zafere rağmen, filo yarışları şampiyonluğunu kaçırdığı için hayli üzgün olan tekne sahibi Liubomirov, sezon şampiyonluğunu son yarışta sadece 30 saniyelik bir şansızlıkla kaybettiklerini dile getirdi ve bunun son derece acı verici olduğunun altını çizdi.

2016 RC44 Şampiyona Sezonu, Bermuda’da start alacak ve sonrasında ilk defa İngiltere’ye devam edecek. Takvim detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak. 
 
www.rc44.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.