Satılık Tekneler

RC44 Valletta Cup’da Match Race’ler Tamamlandı
24.11.2016 RC44 Valletta Cup’da Match Race’ler Tamamlandı Dünyanın önde gelen yarış filolarından tek tip RC44 filosu, Valletta Cup’da mücadeleye başladı. Filo yarışlarının öncesinde yapılan ‘match race’ yarışları nefes kesti. Yaklaşık 10 - 14 knot aralığında, güneydoğu yönünden esen rüzgarda gerçekleşen yarışlar, Malta’nın tarihi dokusuyla bir araya gelince ortaya benzersiz fotoğraf kareleri çıktı.

RC44 Valletta Cup

Her yarış haftasının başında bir gün boyunca organize edilen match race yarışlarında, RC44’ler sezon boyunca topladıkları puanlarla ayrıca değerlendiriliyorlar. Her sezonun sonunda da, filo yarışları şampiyonunun yanında bir de match race şampiyonu belirleniyor.

RC44 Valletta Cup2

Bu senenin son RC44 yarış organizasyonu olan Valletta Cup’da, Vladimir Prosikhin’in Team Nika’sı ile Artemis Racing sıralamanın üst kısmında yer aldı. Hemen arkalarından gelen Bronenosec Sailing Team, Team CEEREF ve Team Aqua ise 3 puan geride eşit puanlarla sıralandı. 

RC44 Valletta Cup3

Bu sonuçlarla Artemis Racing, 2016 RC44 Match Racing Şampiyonu ünvanını kazandı. Geçen yılın Match Racing şampiyonu olan Team Nika ise, yeniden kazanmayı hedeflediği şampiyonluğu son anda kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Team Nika’nın patronu Proshikin karaya çıktığında üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi; ''Son derece üzgünüm ve acı içerisindeyim. Yarışta önde giderken çok basit bir hata yapıp geriye düştük. O anda tek yapmam gereken rakibin rüzgar altına tramola atmaktı ve bunu yapmadım. Bu çok aptalca oldu çünkü sonucu değiştirebilirdi.'' dedi. Valletta Cup Match Race sonuçları:

Artemis Racing 4-0
Team Aqua 4-0
Team Nika 3-2
Bronenosec Sailing Team 3-2
Artemis Racing Youth 2-2
Team CEEREF 2-2
Charisma 2-3
Peninsula Petroleum 2-3
Katusha 1-4
Aleph Racing 0-5


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.