Satılık Tekneler

RC44 Trapani Yarışı'nda Burun Farkıyla Zafer "Aqua Snatch'in"
07.05.2013

RC44 Trapani Yarışı'nda Burun Farkıyla Zafer

RC44'lerin 2013 sezonu ikinci ayağında son metrelere kadar birincilik mücadelesi yaşandı. İngiliz Team Aqua ile, Sloven Team CEEREF arasında geçen kıyasıya mücadele, son yarışa sadece bir puan farkla girilerek devam etti. CEEREF, araya bir tekne girmesi ve yarışı kazanması halinde, regattanın galibi olacaktı. Yarış boyunca CEEREF için işler iyi gitsede, son şamandırayı döndükten sonra, finiş hattına 100 metre kala tüm hesaplar değişti.

13 Ekibin katıldığı yarışta, 15 knot rüzgar ve dalgalı deniz koşulları vardı. Son günün ilk yarışından itibaren büyük çekişme yaşayan Team CEEREF ve Team Aqua arasındaki yarışı Sloven ekip CEEREF dördüncü tamamladı ve Team Aqua'nın iki puan önünde, lider olarak kaldı. Havanın hafiflediği ikinci yarışa Team Aqua, hattın ortasından başladı ve CEEREF'e göre avantajlı bir yerdeydi. Startın ardından ilk tramolayı atan CEEREF'i kollayan Team Aqua'da gecikmeden tramolasını attı ve kontrolü elinden bırakmadı. Bu yarışta da birinci olan Team Aqua'nın ardından 4. sırada kalan CEEREF ile Team Aqua arasında, son yarışa girilirken sadece bir puan kalmıştı. Havanın şiddetinin biraz daha artmasıyla start alan son yarışa, şamandıra tarafından start eden CEEREF'in 6 tekne rüzgar üstünde, Team Aqua vardı. Yarış boyunca, tecrübesiyle rakibini başarılı bir şekilde kollayan Aqua'nın şampiyonluğu vermeye niyeti yoktu. Orsa şamadırasını Team Aqua 4, CEEREF ise 7. sırada döndü. Şamandırayı döner dönmez attıkları 'erken kavança' sayesinde yarışa tekrar ortak olan Sloven ekibi, ikinciliğe kadar yükseldi. Araya giren Katusha teknesi sayesinde zafere doğru koşmaya başlayan CEEREF, finiş hattına son 100 metre kala geriden 'fışkırarak' gelen Team Aqua'nın, Katusha'yı geçmesiyle büyük hayal kırıklığına uğradı ve şampiyonayı ikinci bitirdi.

Olağanüstü bir mücadele veren ikilinin ardından Rus ekibi Katusha 3. oldu.


Tamamlanan iki ayağın ardından, genel klasmanda liderlik Katusha'dan Team Aqua'ya geçti. Artemis Racing üçüncü ve Team CEEREF ise dördüncü sırada kaldı. RC44'lerin bir sonraki yarışı, 25-29 Haziran tarihlerinde, İsveç Kupası kapsımda, Marstrand'de yapılacak.

RC44 Trapani Yarışı'nda Burun Farkıyla Zafer

Kaynak: www.rc44.com/ www.yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder