Satılık Tekneler

RC44 serisinin ilk galibiyeti Charisma’dan
30.03.2015 RC44 serisinin ilk galibiyeti Charisma’dan
11 ekibin mücadele verdiği RC44 Valletta Cup’ta, Hollandalı Nico Poons’un ekibi Charisma ‘altın dümenin’ sahibi oldu. 

RC44 serisinin ilk galibiyeti Charisma’dan

Malta’da düzenlenen RC44 sezonunun ilk yarışı, RC44 Valletta Cup tamamlandı. Son günün ilerleyen saatlerinde beklenen zorlu hava şartları sebebiyle, baş hakem Peter Reggio filoyu planlanandan bir saat önce denize çıkardı ve tek yarış yapılabilen bir önceki günün ardından son gün için şansı arttırmak istedi. Aslında son gün üç yarış yapılması planlanıyordu ancak iki yarış ile gün tamamlandı.

Royal Malta Yacht Club ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonun son günü, sert rüzgar ve dalgalar ile geride kaldı. Son yarışı kazanan Charisma, 9 yarışlık serinin lideri olarak ilk ayağı kazanmış oldu. Dün genel klasmanın lideri olan Katusha, ekibindeki sınıflandırma usulsüzlüğü sebebiyle son gün yarışmadı.

2014’te girdikleri filoda ilk kez yarış haftasını zaferle bitiren Charisma ekibinin dümencisi ve sahibi Nico Poons, son gün için ‘oldukça zor bir gündü’ yorumunu yaptı. ‘Rügar çok fazlaydı ancak bir okadar da eğlenceliydi, özellikle rüzgaraltı seyirde!’ dedi. 

RC44 serisinin ilk galibiyeti Charisma’dan

Günün ilk yarışını kazanan Team Nika, haftayı ikinci sırada tamamladı. Vladimir Liubomirov’un Bronenosec ekibi, RC44 Valletta Cup’ı podyumda, Team Nika’nın sadece iki puan gerisinde tamamlamış oldu. İlk yarışta dümen sistemi kırılan Bronenosec sert bir broş yemişti. 

RC44 Valletta Cup Filo Yarışları sonuçları şöyle:

1. Charisma - 29
2. Team Nika - 39
3. Bronenosec Sailing Team - 41
4. Team Aqua - 43
5. Team CEEREF - 50
6. Katusha - 53
7. Peninsula Petroleum - 57
8. RUS 7 - Anywayanyday - 61
9. Artemis Racing - 64
10. Artemis Racing Youth - 72
11. MAG Racing – 98


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.