Satılık Tekneler

RC44 Puerto Sotogrande Cup'ta yakın sonuçlar
01.07.2014 RC44 Puerto Sotogrande Cup'ta yakın sonuçlar

RC44 Puerto Sotogrande Cup

RC44 serisinin 3. Ayağı Puerto Sotogrande Cup, son yarışa iki teknenin aynı puanda girdiği ve çok yakın sonuçların elde edildiği son gün yarışlarıyla tamamlandı. Güneş ve hafif ama dirise ederek esen rüzgar eşliğinde son gün 3 yarış yapıldı. Haftanın son yarışına Peninsula Petroleumve Bronenosec ekipleri eşit puanda start ettiler. Buna rağmen ekipler birbirlerini 'kollamak' yerine kendi yarışlarını yaptılar.Parkurun ayrı taraflarını seçen iki ekipten Bronenosec finişe 3. sırada, Peninsula Petroleum ise 6. sırada ulaşt ve zafer Bronenosec'in oldu. Andalucian sahilinde gerçekleşen yarışlarda Artemis Racing 11 yarışın 3'ünü kazanarak göz doldurdu. Son günün göze çarpan ekibi ise Valentin Zavadnikov ve Lebedev'in Synergy Russian Sailing Team' oldu. Synergy ekibi günün yani haftanın son iki yarışını 1. sırada bitirdi.


Sotogrande'nin değişken rüzgarında tamamlanan yarış haftasında 'patlama' performanslar göstermese de, müthiş istikrarlı yarışan ekip
Bronenosec idi. En yakın rakibi Synergy ve Peninsula Petroleum'a 5'er puan fark atan Bronenosec, aldığı istikrarlı sonuçlarla 11 yarışın sonunda haftanın birincisi oldu. Sloven Igor Lah dümenciliğinde yarışan ekip, 11 teknenin oluşturduğu filoda 6.'lıktan kötü derece almadı.Ekibin skipper'ı Lah 'Herşeyi basit şekilde yapmaya çalıştık. Bunun sonucunuda aldık. Çok güzel koşullarda yarıştık, rüzgar biraz fazla dirise ediyordu ancak üstesinden geldik. Bugünün sonuna doğru 20 knot'a çıkan rüzgarda rüzgaraltı seyir adeta uçmak gibiydi!' dedi.Haftanın sonuçları:

http://www.rc44.com/results/fleet-racing/2014Fotograflar: Martinez StudioYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder