Satılık Tekneler

RC44 İsveç Kupası Start Aldı
26.06.2013

İsveç, Marstrand'da gerçekleşecek RC44 İsveç kupası yarışları, ilk gün tamamlanan 'match race' lerle başladı. Hafif havada yapılan yarışlarda rüzgarın şiddeti gün boyunca 8 knot'ı geçmedi. Sezon boyunca yapılacak 5 farklı 'match race' yarışlarının geride kalan 3'ünün ardından Rus ekip Katusha liderliğini sürdürüyor. Team Aqua ise ikinci sırada.

Rekabet seviyesinin nekadar yukarıda olduğunun kanıtı ise, dün her ekibin en az bir mağlubiyet yaşaması oldu. Tabii değişken rüzgar ve farklılaşan koşulların, ekipleri ayrıca zorladığı da göz ardı edilmemeli.

Günün en karlı ekibi, 6-1 lik skorla match race'i bitiren Team Aqua oldu. Aqua'nın tek kaybı ise, 4-2 lik skora sahip olan lider Katusha ekibine karşı oldu. Bu sonuçla genel match race klasmanı lideri Katusha'yla Team Aqua arasındaki puan farkı 1'e indi.

RC44 İsveç Kupası Start Aldı

Günü sadece bir kayıpla tamamlayan bir diğer ekip ise Torbjorn Tornqvist dümenciliğindeki Artemis Racing'di ve genel sıralamada 4.'lüğe yerleşti. Nispeten iyi bir gün geçiren, son match race şampiyonu Rus Synergy ekibi ise, match race klasmanında üçüncü sırada.

RC44 sınıfının yeni ekibi Bronenosec Sailing'in dümeninde Ekaterina Skudina vardı. Tecrübeli RC44 taktisyeni Michele Ivaldi komutasında yarışan ekip hiç puan alamadı.

RC44 İsveç Kupası kapsamında dört gün daha sürecek yarışlar, artık filo yarışları formatıyla devam edecek.www.rc44.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder