Satılık Tekneler

RC44 Dünya Şampiyonası tamamlandı
06.10.2015 RC44 Dünya Şampiyonası tamamlandı
Team Nika’nın zaferiyle sonuçlanan RC 44 Dünya Şampiyonası, son gün esen kuvvetli rüzgar ve dalgalı denizde yelkencileri hayli zorladı. Son yarışta da birinci olan Rus ekip Team Nika, bu sonuçla en yakın rakibi Bronenosec’in 6, Team Ceeref’in ise 7 puan önünde şampiyonayı tamamladı. 

rc 44

Bu zafer ile ilk dünya şampiyonluğu ünvanını elde eden tekne sahibi Vladimir Prosikhin, RC44 sezonu şampiyonluğu için de iddialı konuştu; ‘Bu benim ilk dünya şampiyonluğum. Bu zafer bizim için çok uzun ve zorlu bir süreçten geçerek geldi. Şimdi ise sırada altın dümeni kazanmak var. Dünya şampiyonuyuz ve sezon şampiyonluğunu da kazanacağız.’dedi. 

team-nika-1

Son günün ilk yarışında istakoz ağlarına takılan Team Nika teknesi, yarışın ortasında durup geri geri gitmek zorunda kaldı ve filonun çoğuna geçilmesine rağmen, yarışın kalanında çok iyi giderek 4. finişİ vermeyi başardı. 

Monaco’da yaşayan Hollandalı Nico Poons’un Charisma ekibi ise, beklenen performansı gösteremedi. Son günün ilk yarışında kara bayrak altında verilen startta, fodepar olan Charisma diskalifiye sayıldı. Son yarışta ise, orsa şamandırasını şampiyon Team Nika’nın önünde dönen Charisma, yarışı 2. sırada bitirebildi ve bu sonuçla Team Aqua’yla birlikte 60’ar puanla 5. sırada kaldı. Hafta boyunca iki adet birincilik alan Team Aqua genel klasmanda 4. oldu. 

team-nika

Cascais Dünya Şampiyonası mücadelelerinin ardından RC44 filosunun bir sonraki durağı Virgin Gorda olacak. Sezonun son ayağı niteliğindeki yarış haftası 25-29 Kasım’da gerçekleşecek. Şampiyonluk mücadelesi veren Team Nika ile Bronenosec Sailing Team arasında genel klasmanda sadece bir puan var. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder