Satılık Tekneler

Rambler 88 suya indi
29.12.2014 Rambler 88 suya indi
Tamamen karbondan üretilen yeni maxi sınıf yelkenli Rambler 88, suya indirildi. Rhode Island’da bulunan New England Boatworks’de denize inen Rambler 88, sahibi George David’in söylediği üzere RORC Caribbean 600 ve Les Voiles de Saint Barth yarışlarını yapacak

Rambler 88 suya indi

88 feet boyundaki Rambler 88, Juan Kouyoumdijian tarafından tasarlandı. Yeni yarış yelkenlisi, David’in onlarca regatta kazanan Rambler 90 ve Rambler 100 teknelerinin yerine geçecek. 

Rambler 100, 2011 yılında Fastnet Race’de salmasının kopması sonucu ters kapak olmuştu. Sonrasında ise yeniden tamir edilerek, Perpetual Loyal ismiyle 2014 Sydney Hobart yarışına katıldı.

  Tamamen handikaplı yarışlar için özel olarak tasarlanan Rambler 88, 72 feet’lik Mini Maxi’lerden büyük, Comanche ve Wild Oats XI gibi 100 feet’lik maxi’lerden ise daha küçük boyuyla, performansına göre optimum rating katsayılarına sahip. Yeni yelkenli yatın en dikkat çeken özellikleri ‘canting keel’ denilen hareketli salmaya sahip olması ve uzun daggerboard’ları.  
Yeni Rambler 88’in yarışmaya başlayacağı hedef noktası Transatlantic Race 2015. Ancak sahibi George David, RORC Caribbean 600 ve Les Voiles de Saint Barth yarışlarına da girebileceklerini söyledi. David ve ekibi, Les Voiles de Saint Barth’a 4 defa katıldı ve 3 kez zafere ulaştı.
 

Kaynak : http://www.rolexsydneyhobart.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.