Satılık Tekneler

Rambler 88, Middle Sea Race’de finiş gördü
21.10.2015 Rambler 88, Middle Sea Race’de finiş gördü
George David’in Amerikan Maxi yelkenlisi Rambler 88, 2015 Rolex Middle Sea Race’de tek gövdeli tekneler içinde ilk finiş gören oldu. ‘Line Honours’ ünvanını kazanan George David, Rolex Yachtmaster / Rolesium saat ödülünü, Royal Malta Yacht Club’da teslim aldı.

Middle-Sea-Race
 
George David’in 2007’de yine bu zaferi elde eden, Rambler 90 teknesinin yenisi olan Rambler 88, önceki tekneden %20 daha süratli. Muazzam yelken alanı, 5 metrelik daggerboard’ları ve 3 metrelik yatay foil’leri ile üstün teknolojiye sahip olan Rambler 88, adeta bir hız makinesi.

Middle-Sea-Race-1
 
20 knot süratlerin üzerinde tekneyi sudan kaldırarak, sürtünmeyi azaltıp süratin daha da artmasını sağlayan yatay foil’ler, bu yarışta Rambler 88’e sadece dez avantaj sağladı. Hafif havalar sebebiyle 20 knot süratlerin üzerinde pek de seyir yapamayan Rambler 88, IRC reyting hesapları çerçevesinde bu foil’ler yüzünden hayli yüksek handikapa sahip olmuş oldu. 

Middle-Sea-Race-2
 
Devam etmekte olan 2015 Rolex Middle Sea Race’in ilk iki gününde hava son derece hafif idi. Bu sebeple 2007’de Rambler 90 ile kırılan rekoru kırmak mümkün olmadı. Ancak arkalarından gelen en yakın hareketli salmalı tekneye 100 mil fark atmak Rambler 88’in kendini kanıtlamasına yetti. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.