Satılık Tekneler

Rainbow JH2 Satıldı
23.08.2015 Rainbow JH2 Satıldı

 

Hoek Brokerage etkileyici bir görünüme sahip klasik yelkenli Rainbow’un satışının yapıldığını duyurdu. Hoek Brokerage satışı Amerikalı Northrop & Johnson brokerlik firması ile birlikte satışı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Satışta alıcıyı ise YPI Monaco firması temsil etti. 40 metre uzunluğundaki J sınıfı klasik süper yelkenli yat 2012 yılında Hollanda’daki Jachtbouw tersanesinde üretilmişti. 

1934 yılında America’s Cup’ı kazanan yelkenlinin tasarımı baz alınarak yapılan klasik süper yelkenli yat Rainbow orijinali aynı performansa sahip. Dykstra Naval Architects tasarımı olan Rainbow’da yelkenlinin en üst düzeyde yarış performansına sahip olabilmesi için son teknoloji donanım ile donatıldı. 

Rainbow-j-class

Göz kamaştırıcı 40 metre uzunluğundaki J Class Rainbow 15 Mayıs 1934 tarihinde Amerika’nın New England kentindeki Herreshoff tersanesinde yaklaşık 100 gün içinde imal edilmişti. J Class Rainbow yelkenlisinin sahibi Harold Vanderbilt bu yelkenliyi America’s Cup’ta bir önceki yıl kazandığı birinciliği korumak üzere William Starling Burgess’e tasarlatmıştı. 

Alüminyum üretim konusunda dünyanın sayılı firmalarından biri olan Hollandalı Bloemsma Aluminiumbouw firması Rainbow’un gövdesini sekiz ayda üretebildi ve devasa gövde imalatı sonrasında Hollanda’daki Jachtbouw tersanesinde teçhizatları donatıldı.

Rainbow-j-class

Rainbow’un orijinali demir iskelet üzerine uygulanan bronz plakalardan üretilmişti, yeni J sınıf yelkenlinin gövdesi ise tamamen alüminyum ve uluslararası J sınıfı kurallarına uygun olarak üretildi. 

Rainbow denize indirildikten sonra pek çok regatta’ya katıldı. Orijinali ile aynı performansa sahip olan yeni Rainbow klasik iç dekorasyonu ile de tarihle olan bağlarını sağlamlaştırıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder