Satılık Tekneler

Raffaele Chiulli, Yeniden U.I.M. Başkanlığı'na Seçildi
02.11.2015 Raffaele Chiulli, Yeniden U.I.M. Başkanlığı'na Seçildi
Raffaele Chiulli88. UIM Genel Kurulu’nda son başkanlık döneminde uyguladığı gelişim ve yenilik politikalarının ödülü olarak, yeniden Dünya Motorlu Deniz Sporları Federasyonu Başkanlığı'na yeniden seçildi.

Raffaele-Chiulli

UIM Başkanı İtalyan Raffaele Chiulli, Dünya Motorlu Deniz Sporları Federasyonu Başkanlığı'nın yanı sıra, diğer dünya federasyonları ile de çok iyi ilişkiler yürütüyor. Çevre ve yeni teknolojiler konusunda FIA (Dünya Otomobil Federasyonu) ve FIM (Dünya Motosiklet Federasyonu) ile oluşturulan çalışma grupları ile, geleceğe dünya spor yönetimini de hazırlamakta. 

UIM başkanlığına ilk kez 2007 yılında, Türkiye, Antalya’da yapılan UIM Genel Kurulu'nda seçilen Başkan Dr. Raffaele Chiulli, görevi Amerikalı başkan Charles D.Strang’dan devralmıştı.

Raffaele-Chiulli-yarış

ARISF Başkanlığına ise, 6 yıl sonra St Petersburg’da yapılan seçimlerde İspanyol rakibi Carlos Freitag’ı geride bırakarak kazanmıştı. Uluslararası Korfbol Federasyonu Başkanı Jan Fransoo’nun yerine başkanlık koltuğuna oturan Dr. Raffaele Chiulli, bu göreve sekiz yıl süre ile seçilmişti. ARISF (IOC tarafından Uluslararası Spor Federasyonları Birliği) başkanı olarak doğrudan SportAccord yönetim kuruluna giren Raffaele Chiulli, SportAccord yönetiminin Başkanı olan Dünya Baseball ve Softball Federasyonu Başkanı Riccardo Fraccari’nin de yardımcılğını yürütüyor.

UIM Başkanlığına yeniden seçilen Raffaele Chiulli, 2014 yılından itibaren Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) spor komisyonunda, tümünde görev üstlenmiştir. Spor komisyonu, 2020 Olimpik ajandanın belirlenmesinde çok kritik ve önemli görev yapacak.

Raffaele-Chiulli-1

2020 Tokyo Olimpiyatları için, olimpik olmayan sporlar arasında Tokyo Olimpiyatlarına katılma talebinde bulunan 7 spordan sadece “Powerboating” kabul edildi.

Motorlu deniz sporlarının ilk kez yer aldığı 1908 Londra Olimpiyatları sonrasında, ikinci kez olimpik spor olarak olimpiyatlarda yer almaya hazırlanıyor. Bu gelişmenin tüm dünyada, motorlu deniz sporlarının gelişimine büyük olumlu etkiler yapması bekleniliyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.